Kadın sorunları uluslararası boyutta tartışılacak

Toplum
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Sare Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ‘Uluslararası Disiplinlerarası Kadın Araştırmaları Kongresi’nin, 11-13 Aralık 2015 tarihlerinde Sak...
EMOJİLE

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Sare Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ‘Uluslararası Disiplinlerarası Kadın Araştırmaları Kongresi’nin, 11-13 Aralık 2015 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM) iş birliğinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Aydın, ‘Bu kongre kapsamında, kadın konusunun uluslararası düzeyde farklı disiplinlerden akademisyenler ve çeşitli alanlardan bilim insanları tarafından masaya yatırılacak olması, kadınla ilişkili problemlerin artık uluslararası düzlemde tartışıldığını göstermesi bakımından oldukça önemlidir. Kadın konusunun akademik düzeyde tartışılacak olması, konuyu daha çok gündeme taşıyacak ve toplumsal düzeyde de bir farkındalık oluşmasını sağlayacaktır’ diye konuştu.

Açılış konuşmasını Emine Erdoğan yapacak

Öte yandan, Uluslararası Disiplinlerarası Kadın Araştırmaları Kongresi’nin açılış konuşması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından yapılacak.

Kongrede, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl ve Azerbaycanlı Parlementer Ganira Paşayeva da konuşmacı olarak yer alacak.