Haberal’dan Abdullah Gül’ü rahatsız eden hareketi

Toplum
Yeniakit’in haberine göre 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi vefat eden eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’e taziye ziyaretinde bulundu. Gül, AK Parti’nin kurucuları...
EMOJİLE

Yeniakit’in haberine göre 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi vefat eden eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’e taziye ziyaretinde bulundu.

Gül, AK Parti’nin kurucularından Ergezen’i, eşinin vefat ettiği Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde ziyaret etti.

Gül’ü hastane önünde Başkent Üniversitesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal ve Zeki Ergezen’in oğulları ile eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve eski AK Parti Milletvekili Salih Kapusuz karşıladı.

Daha önce taziye ziyaretinde bulunan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gül’ün taziyesi sırasında yeniden hastaneye geldi.

Hastanede yaklaşık yarım saat kalan Gül, Ergezen ailesine taziyelerini ilettikten sonra Zeki Ergezen ve Mehmet Haberal tarafından uğurlandı.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, eski Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de taziye ziyaretinde bulundu.

HABERAL’DAN İLGİNÇ HAREKET

Mehmet Haberal’in üst düzey yetkililerle bir arada olduğu karelerin çoğunda “el ele tutuşma” pozu vermeye çalıştığı gazeteciler tarafından iyi biliniyor.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel istemese de kendisiyle el ele tutuştuğu onlarca fotoğrafı bulunan Mehmet Haberal, eşi vefat eden eski bakanlardan Zeki Ergezen’i hastanede ziyaret etmek için gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de aynı görüntüyü vermek istedi. Ancak Mehmet Haberal’in sanki “bir çocuğu elinden tutup çekiştirerek yönlendiriyormuş” görüntüsünden rahatsız olan Abdullah Gül, tavırları ile de rahatsızlığını belli etti.