Eski bakanlardan Fehim Adak vefat etti

Toplum
Eski bakanlardan Fehim Adak Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Adak, yaklaşık 3 yıldır kanser ve kalp yetmezliği tedavisi görüyor...
EMOJİLE

Eski bakanlardan Fehim Adak Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Adak, yaklaşık 3 yıldır kanser ve kalp yetmezliği tedavisi görüyordu. Adak, Hacı Bayram Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından tasavvuf alimlerinden Abdülhakim Arvasi’nin kabrinin bulunduğu Ankara’nın Keçiören ilçesindeki Bağlum semtinde bugün toprağa verilecek.

Mardin’de 1931 yılında doğan Adak, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş, Mardin İI Bayındırlık Müdürü, DSİ Diyarbakır Bölge Müdürü, DSİ Ankara Murakabe Müşavere Kurulu Üyesi, 4(XV), 5(XVI), 20 ve 21. Dönem Mardin milletvekilliği, Ticaret, Bayındırlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunmuştu. Adak, evli ve 6 çocuk babasıydı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan başsağlığı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, hayatını kaybeden Fehim Adak için başsağlığı diledi.

Kurtulmuş sosyal medya hesabından şunları kaydetti:

‘Türk siyasetinin önemli isimlerinden çok değerli Fehim Adak ağabeyimizin vefat haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Muhterem Fehim Adak ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm dostlarımıza başsağlığı dilerim.’

FEHİM ADAK KİMDİR?

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşlarından Fehim Adak 1931, Mardin doğumlu. 

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi.

Mardin İI Bayındırlık Müdürlüğü, DSİ Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, DSİ Ankara Murakabe Müşavere Kurulu Üyeliği, 4.(XV), 5.(XVI), XX. ve XXI. Dönem Mardin Milletvekilliği ile Ticaret, Bayındırlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.

Evli ve 6 çocuk babasıdır.

Refahyol hükûmeti zamanında uygulanan havuz sistemini Necmettin Erbakan ile geliştirerek uygulamaya koymuşlardır.