Burcunuzu Biliyor Musunuz?

Toplum
Burç, astrolojide gök kürenin 12 takımyıldızının her birine verilen isimdir. İnsanın doğduğu anda Güneş’ in bulunmuş olduğu noktayı gösteren sembolik bir ifade olarak adlandırılabilir. Horoskop ...
EMOJİLE

Burç, astrolojide gök kürenin 12 takımyıldızının her birine verilen isimdir. İnsanın doğduğu anda Güneş’ in bulunmuş olduğu noktayı gösteren sembolik bir ifade olarak adlandırılabilir. Horoskop olarak çizilen göksel harita üzerinde 360 derecelik bir daire üzerinde ortalama 30’ ar derecelik 12 takımyıldızıdır. Burçlar sayesinde kişilik analizleri yaparak karşınızda ki kişinin genel özellikleri ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz. Herkesin genel olarak bildiği Zodyak kuşağına göre 12 burç sıralaması: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık şeklindedir. Zodyak kuşağında burçlar sıralamasında Koç burcu ilk burç olarak kabul edilmektedir. Bunun sebebi ise ilkbahar döneminin başlangıcında bulunmasıdır. Astrolojide burçlar ayrı ayrı gruplara ayrılmaktadır. Her grupta 3 adet burç yer alacak şekilde 4 grup bulunmaktadır. Bu gruplar şu şekildedir:
– Ateş burçları: Koç, Aslan, Yay
– Su burçları: Yengeç, Akrep, Balık
– Toprak burçları: Boğa, Başak, Oğlak
– Hava burçları: İkizler, Terazi, Kova

Aşağıdaki burçlar, özellikle kişiye özel doğum haritası çıkarıldığında daha net anlaşılır.

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Burçların sıralamasına ve özelliklerine göre incelenmesi gereken ilk burç ateş burçlarından biri olan Koç burcu olmaktadır. Koç burcu olan kişiler kıpır kıpır olduğu için hayatında daima bir canlılık ve hareketlilik vardır. Genel özelliklerine bakacak olursak: atılgan ve cesaretli bir yapıya sahiptirler. Bundan dolayı yeni girişimlere korkusuzca girebilmektedirler. Herhangi bir konuda grup arkadaşlarına ya da karşısında ki kişilere yol gösterici tavırlar sergileyerek öncü olmaya çalışırlar. Bu durumda liderlik özelliğini taşıdıklarını göstermektedir. Bunların yanı sıra koç burcu çok sabırsızdır. Her girdikleri işte zafer kazanmayı ve başarılı olmayı hedeflerler. Her durumun içine hemen girdikleri ve içi içine sığmadıkları için sabırsız yapılarını ortaya koymaktadırlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra tutkulu, heyecanlı ve cinselliğin ön planda olduğu bir özel hayatları vardır.

Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

Toprak burçlarından biri olan Boğa burcu, her zaman ne istediğini bilen biridir. Hayatına yönelik amaçlarını net bir şekilde sıralayabildiği gibi isteklerini net bir şekilde belirleyebilen ve sürekliliğe önem veren kişiliklerdir. Birçok astrolog Boğa burcunu ‘ zenginlik burcu’ olarak tanımlamaktadır. Boğa burcunun genel özelliklerine baktığımızda: yönetici yıldız olup Venüs’ e sahiptir. Venüs ise sevgiyi, güzelliği ve sanatı temsil etmektedir. Buna bağlı olarak Boğa burcu olan kişilerin istekleri ve ilgi alanları bunlar üzerine gelişmektedir. Dostluk ve arkadaşlığa çok önem verdikleri için sahip oldukları koruyucu özelliklerinden dolayı bazı durumlarda karşı tarafın baskı altında kalmasına neden olabilmektedirler. Sıcakkanlı bir yapıya sahiptirler. Bundan dolayı kolay arkadaşlık kurabilirler. Aynı zamanda arkadaşlıklarını ve dostluklarını uzun yıllar sürdürebilmektedirler. Bunların yanı sıra alıngan ve kırılgan bir yapıları da vardır.

İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

Hava burçlarından biri olan İkizler burcu, sahip olduğu keskin zekası ve pozitif yapısından dolayı kendilerinden söz ettirmeyi başarmaktadırlar. İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür olduğu için İkizler burcu zeka ve canlılık yönünden daha ön planda yer almaktadır. Ün yapmaktan, adından söz ettirmekten büyük keyif alan İkizler, hayata dair yeni şeyler üretmeyi ve kendi isimlerini duyurmayı amaçlamaktadırlar. Bunun yanı sıra ünlü bir yazar olmayı ya da gazetecilik yapmayı da kendilerine hedef edinmektedirler. Yetenekleri doğrultusunda zekasını kullanmayı başarabilen İkizler burcunun tek sıkıntılı noktası sürekli konuşmasıdır. Her ne kadar içinde ki neşesini ve enerjisini konuşarak aktarsa da bazen çok konuşuyor olması çevresinde yer alan kişilere rahatsızlık verebilmektedir.

Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

Su burçlarından biri olan Yengeç burcunun en belirgin özellikleri yumuşak başlı, iyi niyetli ve merhametli olmalarıdır. Koruyucu özellikte ve çok sabırlı olmaları da çevresinde ki kişiler için büyük bir şans demektir. Her ne kadar sürekli duygu değişimi yaşasalar da hayatında ki kişilere dair yaklaşımları hep pozitif olmuştur. En belirgin olumsuz özellikleri ise aşırı dikkatsiz bir yapıya sahip olmalarıdır. Genel olarak fiziksel yapıları beyaz tenli ve orta boyludur. Oğlak burcu ile çok iyi anlaştıkları söylenemez. Saygı ve güven Yengeç burcu için çok önemlidir.

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Ateş burçlarından biri olan Aslan burcu, bir olayın organize edilmesi ya da plan kurma noktasında çok yeteneklidirler. Aşırı detaycı yapılarını sahip oldukları yaratıcılıklarıyla birleştirerek hiçbir detayın gözlerinden kaçmasına izin vermezler. Hayata dair en büyük amaçları hep yükseklere çıkmaktır. Aynı zamanda çok cömerttirler. Yapmış oldukları iş ne olursa olsun daima en yükseğe çıkmaya ve işinin en iyisini yapmaya çalışırlar. Bazen bu durum karşıdaki kişiler tarafından kendilerini aşırı beğenme olarak nitelendirilebilmektedir. Fakat pozitif yapılarıyla da herkesin ilgisini çekmeyi başarırlar.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

Toprak burcunun titizliği ve zekası ile ön planda olan Başak burcu, disiplinli yapısından dolayı her ortamda bulunabilmektedir. Herkes tarafından beğenilmek, takdir görmek başak burcunun en belirgin özellikleri arasındadır. Bazen içine kapanık bir durum sergilerler. Daima düzenli, titiz, aşırı çalışkan ve temiz bir yapıları vardır. Mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduklarından dolayı daima ince noktalara takılırlar ve onlar için daima iş hayatı ön plandadır.

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

Terazi burcunun en belirgin özelliği dengeli bir yapıya sahip olmalarıdır. Bunların yanı sıra lükse ve güzelliğe çok önem verirler. İkili ilişkilerde ve hayatlarında denge daima ön plandadır. Seviyeli bir arkadaşlıkları vardır. Bakımlı ve temiz olmaya hep özen gösterirler. Karşı taraftan da aynı şeyi beklerler.

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

Su burçlarından biri olan Akrep burcu, inatçılığı, kararlılığı, kindarlığı ve intikam alma duygusu ile ön plandadır. Olaylara hep detaycı yaklaşırlar ve sezgileri çok güçlüdür. Şehvete eğilimli ve tutkulu olan Akrep burcu, cazibeli, çekici ve yeni şartlara kolayca uyum sağlayabilen bir yapıya sahiptirler. Acımasız ve korkusuz olmaları da en belirgin olumsuz özelliklerindendir.

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

Bazen kendini beğenmiş olarak nitelendirilen Yay burcu, çoğu zaman karşısındakileri küçümseyebilmektedir. Kendini beğenme durumu bazı kişilerde çok üst düzeydeyken bazı kişilerdeyse iyimser ve dengeli bir boyuttadır. Sahip oldukları araştırmacı kişiliklerinden dolayı yeni yerler gezmeyi, keşfetmeyi ve yeni bilgiler edinmeyi çok severler. Bunların yanı sıra girişken bir yapıya sahiptirler. Kendilerine ait aşırı bir güven duygusu beslemektedirler.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

Oğlak burcunun en belirgin özelliği kararlı bir yapıya sahip olmalarıdır. Daima zirve de kalmak, her konuda yükseklere çıkmak hayata dair amaçları arasındadır. Her konuda önlem aldıkları ve kararlı bir yapıya sahip oldukları için birçok dönemde karşılaştığı risklerden kolayca kurtulabilmektedirler. Sorumluluk duygusuna sahip sabırlı kişilerdir. Rahatlıklarına çok fazla önem verirler.

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

Kova burcunun en belirgin özellikleri sağduyulu bir yapıya sahip olmalarıdır. Her koşulda iradeli kalabildikleri ve insancıl bir özelliğe sahip oldukları için karşılarına daima yeni fırsatlar çıkmaktadır. En belirgin olumsuz özellikleri ihmal edici olmalarıdır. Kavga ve gürültüden sürekli kaçarlar. Daima cömerttirler.

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Balık burcunun en belirgin özelliği aşırı duygusal bir yapıya sahip olmasıdır. Çok iyi empati yapma özellikleri vardır. Karşısındakine son derece anlayışlı yaklaşarak onları hemen anlayabilen, iyi niyetli kişilerdir. Daima huzura önem verirler. Sevdikleri kişilere karşı çok ilgili ve alakalıdırlar. Daima neşeli ve canlı kişiliklere sahip kişilerdir. Hep hayal kurarak yaşamlarını sürdürdükleri için çoğu zaman gözyaşlarını tutamazlar.