AGD yaz etkinliklerine hazır

Toplum
Derneğin başkan yardımcısı Av. Baki Coşkun yaptığı açıklamada hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek “Kayseri’mizde her sene düzenlemekte olduğumuz yaz etkinlikleri programı için tüm işlemlerimizi...
EMOJİLE

Derneğin başkan yardımcısı Av. Baki Coşkun yaptığı açıklamada hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek “Kayseri’mizde her sene düzenlemekte olduğumuz yaz etkinlikleri programı için tüm işlemlerimizi hallettik. Şuan için bir eksiğimiz bulunmuyor. Öğrenci kayıtlarında da sona doğru yaklaştık. 23 Temmuz’da başlayacak olan kursumuz için altyapımız oluştu.” şeklinde konuştu. Coşkun “Derneğimizin adına yakışır, herkesin dikkatini çekecek bir programımız var. Tecrübeli eğitimcilerimizle birlikte bu işlerin üstesinden geleceğiz. Sizin en hayırlınız Kur’ân öğrenen ve öğretendir. Bu hadisi yaşamanın zevkini çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Baki Coşkun “Kursumuza gelen öğrencilerimize başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere İslam inancına temel teşkil eden değerlerle tanıştıracağımız gençlerle Anadolu Gençlik Yaz-Et çerçevesinde derslerin yanında bir de at binme, yüzme, futbol ve piknik gibi sportif aktiviteleri de sağlayacağız. Dokümanlarımızı birinci seviye ve ikinci seviye diye ayırdık. Bir önceki yıl gelen öğrenciye aynı programı uygulamıyoruz.  Öğrendiklerinin üzerine daha fazla bilgiler koymasını amaçlıyoruz. Bayan öğrencilerimizin setlerini de onlara özel olarak hazırlanıyor. İlk defa gelenler ve birden fazla gelen diye öğrencilerimizi ayırıyoruz. Yaz etkinliklerden sonra da öğrencilerimizi bırakmıyoruz. Yaz etkinlikleri bitmeden önce velilere ‘Biz sadece yaz aylarında değil, yıl içerisinde de öğrencilerimizle ilgilenmek istiyoruz’ diyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin okul derslerine de yardımcı oluyoruz. Okuma grupları programlarımız var. Bu programlarımızda sene içerisinde eğitim dokümanları ve her ay çeşitli kitaplar veriyoruz. Geçen yıl okuma grupları oluşturduk. Öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçları için koşturmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği yaz eğitim kursları 23 Temmuz’da H. M. Gazioğlu Ortaokulu’nda başlayıp 28 Ağustos’ta son bulacak.