Kovid-19’da Yakalananlar Sigarayı Bırakıyor

Hastalıklar
Yapılan araştırmalara göre ve Yeşilay’ın paylaştığı verilere göre, kovid-19 yakalanan sigara bağımlılarından, her 10 kişiden 1’i direk sigarayı bırakıyor. Diğer hastalar ise sigarayı bırak...
EMOJİLE

Yapılan araştırmalara göre ve Yeşilay’ın paylaştığı verilere göre, kovid-19 yakalanan sigara bağımlılarından, her 10 kişiden 1’i direk sigarayı bırakıyor. Diğer hastalar ise sigarayı bırakmak için, gerekli destekleri almaya başlıyor. Devletin bu konuda yapmış olduğu bir çok yardım türü bulunurken, hem psikolojik ve hemde gerekli görülenlere ilaçlı yardımlarda bulunuyor. Sadece sigara dumanında bilinen 4 binin üzerinde zehir bulunuyor olmasından dolayı, sigara tüketenler ile birlikte, çevresinde ki kişilerde solumuş oldukları sigara zehri nedeni ile etki altında kalıyor.

Sigara içenlerin bağışıklık direnci daha düşük olduğu için, çeşitli hastalıklara yakalanmaları ise daha kolay oluyor. Üstelik kronik hastalıkları da tetikleyen sigara, her yıl milyonlarca kişinin kanserden hayatını kaybetmelerine neden oluyor. Özellikle akciğer kanseri olanların %80’ni sigara tiryakileri olduğu için, sigarayı bırakmak, kanser riskini de ortadan kaldırır. Yapılan kamu spotlarında da bunlar sürekli olarak karşımıza çıkıyor ve neden sigarayı bırakmamız gerektiği, en detaylı şekilde izleyenlere yansıtılıyor.

Temiz ve Sağlıklı Bir Gelecek İçin

Sigarayı bırakmak, sizin için temiz ve sağlıklı bir geleceğe sahip olmanız anlamına gelir. Sigara içenler tat ve koku duygularını da zamanla yetirdiği ve tam lezzet alamadıklarını da biliyoruz. Bunun yanı sıra, sigaranın ortaya salmış olduğu kötü koku nedeni ile insanlar ile iletişimde de sorunlar yaşanıyor. Tüm bunlar sadece sigara içenlerin karşısına çıktığı için, bugün sigarayı bırakmak her anlamda sizin için bir avantaj olacaktır. Bağımlısı olduğunuz nikotini almak için, elektronik sigara gibi cihazları kullanarak, bu şekilde de sigarayı bırakmaya devam edebilirsiniz.

Türkiye’de yoğun bir kullanıcı kitlesi bulunan elektronik sigara cihazları, duman üretmek için kullanılıyor. İçerisine eklenen salt likit sayesinde, bu likitin ısınarak duman haline gelmesi ve akabinde likitin içerisinde bulunan nikotinin de vücudun ihtiyacını karşılaması nedeni ile tercih ediliyor. Özellikle likitlerin en önemli özellikleri farklı tatlarda duman üretmesidir. Ayrıca çevreye salmış olduğu dumanın kokusu da oldukça hoştur. Üstelik farklı farklı tatlarda salt likit bulunduğu için, gün aşırı farklı tatlarda likitleri de kullanabilirsiniz.

Hayatı Doya Doya Yaşayın

Sadece nefes almak yetmeyeceği için, hayatı doya doya yaşamak adına doğru kararlar vermeniz gerekmektedir. İşte bu kararlardan biri olan elektronik sigara cihazları, en azından sigaradan gelen zehirleri hayatınızdan çıkarmanızı sağlayacaktır. En önemlisi ise doğru kullanım sayesinde sigara alışkanlıklarınızı bitirmiş olacaksınız. Ayrıca pod mod ürünleri ise daha fazla tercih edilmektedir. Bu cihazlar tasarım olarak daha renkli ve özel oldukları için de tercih edilmektedir.

Sigarayı bırakmak ve tabii ki çevrenizde ki insanların dahi sigaradan zarar görmesini engellemek sizin elinizde olduğu için, bugün doğru karar vererek, sigaraya son verebilirsiniz. Devletin de vermiş olduğu yardımlar doğrultusunda ve ayrıca kendi imkanlarınız ile birlikte, sigaradan kurtulabilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme