Türk Yöneticiler Kapışılıyor

Kişisel Gelişim
Yabancı şirketlerde çalışan Türk yöneticilerin sayısı artıyor. Son üç ayda çeşitli sektörden yabancı firmalara atanan Türk yönetici sayısı 40 oldu. Türklerin tercih edilmesinin nedeni olarak dinamik, ...
EMOJİLE

Yabancı şirketlerde çalışan Türk yöneticilerin sayısı artıyor. Son üç ayda çeşitli sektörden yabancı firmalara atanan Türk yönetici sayısı 40 oldu. Türklerin tercih edilmesinin nedeni olarak dinamik, öğrenmeye açık ve kriz tecrübesine sahip olmaları gösteriliyor.
 
Bu yöneticilerin ortak özelliği mühendislik ve işletme mezunu olmaları. Çoğunluk da Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirmiş. Bu yöneticiler arasında Dedeman Hotels Suriye Ülke Müdürü ve Damascus Genel Müdürü Birol Kaymas, Prysmian CEO’su Hakan Özmen, Marsh Endonezya CEO’su Atınç Yılmaz, Kelly Services Ülke Müdürü Derya Türkkorkmaz, HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Pazarlama Müdürü Ceyda Meram, Imperial Tobacco Afrika Operasyonlarından Sorumlu Direktörü Alp İra, DHL Freight Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Selçuk Boztepe, Ericsson İran Ülke Müdürü Cem Ağaoğlu, Puma Türkiye Genel Müdürü İdris Onay ve Group Florence Nightingale Hastaneleri Genel İdari Koordinatörü Yaşar Yıldırım gibi isimler bulunuyor.
 
Buna karşılık son üç ayda yurtdışından 8 yabancı yönetici Türkiye’ye atandı. Bunlar arasında Coca-Cola Türkiye Başkanı Galya Frayman Molinas, Hero Baby Türkiye Genel Müdürü Ramon Morte Fernandez, ACCOR Services Türkiye Genel Müdürlüğüne atanan Johann Vaucanson ve AstraZeneca Türkiye’nin Başkanı Herve Dussart var.  

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme