10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz.

Kişisel Gelişim
10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz. 1-) Ey insan; senin için dün geçmiştir. Bir daha geri gelmez. Yarın ise kesin değildir. O halde dem bu demdir… İçinde bulunduğun anı iyi değerlendir. (HZ.Ali R.A) 2-) Ne...
EMOJİLE

10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz.

1-) Ey insan; senin için dün geçmiştir. Bir daha geri gelmez. Yarın ise kesin değildir. O halde dem bu demdir… İçinde bulunduğun anı iyi değerlendir. (HZ.Ali R.A)

2-) Ne geçmişe bağlıyım, ne de gelecekle sınırlıyım. Şimdi şu anda ve burada yaşıyorum. (Ömer Seyfettin)

3-) Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, Bırak kardeşim tahsili; git önce edep haya öğren. (Mehmet Akif Ersoy)

4-) Ya ezenden yanasındır, ya da ezilenden yanasındır. Bu işin az şekerlisi çok şekerlisi olmaz. (Rıfat Ilgaz)

5-) Çok kimse kendisinde ki kusurun farkındadır, fakat aşikar etmekten çekinir. Kendinde ki kusurları görebilmek bir özelliktir, bu kusurları söyleyebilmek ikinci özellik, hele kendisiyle alay edebilmek bir zekadır. (Orhan Kemal)

6-) Dünyayı bize büyük gösteren bizim küçüklüğümüzdür oğul. Hırsımız sabırsızlığımız, bencilliğimiz. Önce bu yüzden küçülür sonrada dünyayı çok büyük görürüz. (Tarık Buğra)

7-) Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi bütün dünyayı aydınlatmaya yeterdi. (Nikola Tesla)

😎 Aslında bizim yaşam amaçlarımız iki çeşittir, kimi çağ için, kimi sonsuzluk içindir; kimi bizim kendi yetkinliğimize ve çağdaşlarımızınkine hizmet ediyor, kimi de en uzaktaki kuşaklara değin gelecekteki kuşakların da yetkinliğine hizmet ediyor. (Edmund Husserl)

9-) Biz düşüncelerimizin egemeni olarak kalmalıyız. Asla onların boyunduruğu altına girmemeliyiz. (Karl Jaspers)

10-) Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir. (Francis Bacon)