10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz

Kişisel Gelişim
10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz 1-) Aldanma cahilin kuru lafına, cahil insanın külü yalandır, hükmetse dünyanın her tarafına, arzusu hedefi yolu yalandır. (Aşık Veysel Şatıroğlu) 2-) Unutma, deniz bile ...
EMOJİLE

10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz

1-) Aldanma cahilin kuru lafına, cahil insanın külü yalandır, hükmetse dünyanın her tarafına, arzusu hedefi yolu yalandır. (Aşık Veysel Şatıroğlu)

2-) Unutma, deniz bile olsan, yağmurda ıslanırsın. (Cahit Külebi)

3-) İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyada ki kaosun nedeni; eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmaları. (Cemil Meriç)

4-) Ya ümitsizsiniz. Ya da Ümit Sizsiniz. Ya Çaresizsiniz. Ya da Çare Sizsiniz. (Behçet Necatigil)

5-) Bu vatan toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir. (Orhan Şaik Gökyay)

6-) Sevgiliden ayrı bir gönül sultansız bir ülkeye benzer. Sultanı olmayan bir ülke cansız bir bedene benzer. (Ali Şir Nevai)

7-) Sevgi bir çiçekse, saygı onu koruyan saksıdır. Çiçek solmaya başlamışsa dikkat edin mutlaka saksı çatlamıştır. (Erich Fromm)

😎 Duygular harfi harfine bir kaç saniye içinde gelen ve giden ya da çoğalan ve azalan şeylerdir; onlar bıçak gibi saplanırlar ya da yakınmaya yol açarlar; biz onları tüm varlığımızda ya da özel bir parçamızda hissederiz. (Gilbert Ryle)

9-) Dünyada kesin olan tek şey geçmiştir, fakat üzerinde çalışmak zorunda olduğumuz her şey gelecektir. (August Comte)

10-) Akıllarımız sınırlı fakat bu sınırlılığı şartları içerisinde sonsuz olasılıklarla çevrilmişiz; işte hayatın gayesi sonsuzluktan kavrayabildiğimiz kadar çok şey kavramak. (Alfred North Whitehead)