Oyun Sektöründe Çalışma Fırsatı

Kişisel Gelişim
Türkiye’nin oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanındaki ilk ve tek ön-kuluçka merkezi (yeni bir üniversite-sanayi işbirliği yapısı) ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliş...
EMOJİLE

Türkiye’nin oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanındaki ilk ve tek ön-kuluçka merkezi (yeni bir üniversite-sanayi işbirliği yapısı) ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (METUTECH-ATOM), kendini kanıtlamak isteyen gençlere staj ve çalışma imkanı sunuyor.

Gündelik oyunlardan animasyona, 2 ve 3 boyutlu görseller ile oyun motorlarından web tabanlı oyunlara, eğitim amaçlı interaktif ortamlardan reklam ve pazarlama uygulamalarına kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren girişimci gruplardan oluşan METUTECH-ATOM, gençleri staj yapmaya davet ediyor. Merkezde çalışacak öğrenci ve mezunlar, hem yaratıcı yönlerini ortaya koyabilecekleri rahat bir ortamda disiplinlerarası uyum içinde çalışmayı öğrenecek, hem de teknik ve iş geliştirme konularında tecrübe ve yetkinliklerini artırma imkanı bulacak.

Bu kapsamda, 2010 yılı bahar ve yaz dönemi staj ve iş pozisyonlarına başvurular başladı. Herhangi bir üniversite ya da bölüm sınırlaması olmadan, grafik tasarım, modelleme, animasyon, yazılım ve işletme alanlarında staj ve çalışma imkanı sağlayacak olan METUTECH-ATOM pozisyonlarına başvurular, 22 Mart Pazartesi 17.30’a kadar devam edecek.

Nasıl başvuracaksınız:

• Başvurular, CV, niyet mektubu ve önceki projeleriyle birlikte METUTECH-ATOM’a e-mail yoluyla ”atom.hr@gmail.com” adresinden ulaştırılabilecek.

• Görsel tasarım alanlarıyla ilgili başvuranların önceki çalışmalarını içeren, ”demo reel ve portfolyolarını” da göndermeleri gerekecek.

• Başvurulmak istenen ilan kodlarını belirtmeden yapılan başvurular geçersiz sayılacak.

• Başvuru sürecinin ardından, uygun bulunan adaylarla mail ya da telefon aracılığıyla iletişime geçilecek ve birebir mülakat gerçekleştirilecek.

• Daha sonra bahar ve yaz dönemi için kabul edilen adaylara ulaşılacak.

• METUTECH-ATOM 2010 Bahar ve Yaz pozisyonlarına ”http://www.metutech-atom.org/atom10bahar&yaz-ikbulten.pdf” linkinden ulaşılabilecek.

Yeni bir sektör oluşturmaya çabalıyor

Oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanındaki girişimci faaliyetlerin teşvik edilmesi ve mevcut fikirlerin ticarileşmesini hedefleyen METUTECH-ATOM, Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren ilk ve tek ön kuluçka merkezi. ”Yeni bir üniversite-sanayi işbirliği yapısı” olarak tanımlanan ön-kuluçka merkezleri, farklı alanlarda eğitim görmüş veya görmekte olan bireylerin fikir ve projelerinin geliştirildiği, danışmalık hizmetinin verildiği, kişi veya kurumlara gelecekte piyasada yer alabilmeleri için gerekli olan deneyimi kazandırma amacıyla kuruluyor.

METUTECH-ATOM, 650 başvuru arasından seçtiği 40 girişimciye, eğitimden danışmanlığa, teknik ve fiziksel altyapıdan finansal ile pazarlama desteklerine kadar pek çok imkanı sunuyor. Merkez, yeni bir sektör oluşturma çabalarıyla birlikte, oyun ve animasyon fikri olan girişimcilerin risklerini azaltmayı birinci öncelik olarak görüyor. Dünyada 45 milyar dolarlık bir hacme sahip oyun sektöründen Türkiye’nin de mevcut potansiyeli ölçüsünde pay alabilmesini amaçlayan METUTECH-ATOM, ilgili alanlarda ticarileştirilebilecek iş fikrine sahip ve kendi şirketini kurmak isteyen girişimcilere pek çok farklı değerlendirme aşamasından sonra, merkezde veya network içinde yer vererek destek oluyor.