Kızdığınız çalışan iş hayatınızı kurtarabilir

Kişisel Gelişim
1968 yaz olimpiyatlarında Amerikalı atlet Dick Fosbury, yüksek atlamada bir türlü başarılı olamıyor, antrenörünü de atlamak istediği tarz konusunda razı edemiyormuş. Fakat son şansında antrenörünün ne...
EMOJİLE

1968 yaz olimpiyatlarında Amerikalı atlet Dick Fosbury, yüksek atlamada bir türlü başarılı olamıyor, antrenörünü de atlamak istediği tarz konusunda razı edemiyormuş.

Fakat son şansında antrenörünün negatif tepkisine rağmen altın madalyayı kaybetmemek için atletizm tarihinde ilk kez sırtüstü atlayarak yüksek atlamada "Fosbury flop" diye anılan hem yeni bir tekniğin isim babası hem de altın madalyanın sahibi olmuş.

Aynen bu örnekteki gibi sizin için çalışan, zaman zaman karşılaştığınız problemler için size tamamen farklı önerilerde bulunan insanları dinlemeniz öneriliyor.

Yapılan istatistiksel araştırmalara göre aşağıdaki basit birkaç kuralla başarı oranınızın yükseliş hızına siz de şaşıracaksınız:
1. Çalışan her bireye işlerini daha başarıyla tamamlayabilmeleri için öneri getirmelerini, beğenilirse tazminat alacağını ilan edin.
2. İlginç önerileri bir araya getirerek tüm elemanlarla bir plan oluşturun.
3. Planı uygulamaya başladığınızda iş kalitesi artışı olursa bu projeyi, size öneriyi sunan elemanınızın adıyla anın.
4. Çalışanlarınızla e-mail’in yanı sıra bire bir görüşmeler yapın.
5. Çalışanlarınızın hayal gücünü artıracak hobilerle uğraşmaları için motive edin. Zaman zaman sanatsal aktivitelere ailece katılmaları için biletler hediye edin.
6. Profesyonel uğraş alanınız ne olursa olsun çalışanlarınızın mola verdikleri ortamlara "beyin uyarıcısı" olarak ilginç bilimsel buluşları yayınlayan dergiler bırakın. Hatta sohbetlerinizde bilimi, sanatı gündeme getirerek, fikirlerini sorarak hayata, dünyaya bakış açılarını genişletin.
 

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme