Yurt Saldırısında Yanan Fehmi Karnesini Aldı

Olaylar
Haber: ALİ GÜVEN Cizre Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu’na düzenlenen molotoflu saldırıda yanarak yaralanan Fehmi Fidan, Cizre’ye döndü.Ankara’daki tedavi sürecinin ardından Cizre Devle...
EMOJİLE

Haber: ALİ GÜVEN

Cizre Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu’na düzenlenen molotoflu saldırıda yanarak yaralanan Fehmi Fidan, Cizre’ye döndü.Ankara’daki tedavi sürecinin ardından Cizre Devlet Hastanesi’ne nakledilen Fidan’a tıbbi kontroller sırasında hoş bir sürpriz yapıldı. Cizre Kaymakamı Mehmet Ali Sağlam ile İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Zahit Varol, Fehmi Fidan’ı hastanede ziyaret ederek karnesini verdi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, yaklaşık bir ay önce, imam hatip lisesi öğrencilerinin kaldığı Özel Ufuk Erkek Öğrenci Yurdu’na düzenlenen molotoflu saldırıda yanarak yaralanan Fehmi Fidan, Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ambulans uçakla götürülmüştü. Üzüntü verici olaya tepki amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan bakanlara kadar pek çok kişi Fidan’ı ziyaret etmiş, maddi güçlükler çeken ailesine de destek sözü verilmişti.

Ankara’da tedavi süreci tamamlanan Fehmi Fidan Cizre’ye nakledildi. Fidan’ı Cizre Devlet Hastanesi’nde, Kaymakam Mehmet Ali Sağlam, hastane yetkilileri, hocaları ve yakınları karşıladı. Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Fidan, Ankara’da doktorların ve hocalarının kendisine çok iyi baktığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yaptığı ziyaretten çok etkilendiğini belirten genç öğrenci eğitimine kaldığı yerden devam edeceğini kaydetti. Kendisine destek veren Kaymakam Sağlam, okul ve yurt yöneticilerine teşekkür etti.

Fehmi Fidan’ın babası Ahmet Fidan da çocuğuna kavuştukları için çok mutlu olduklarını belirtti. Sağlığına kavuştuğu için Allah’a çok şükrettiklerini ifade eden baba Ahmet Fidan, Ankara’da herkesin çocuğu için seferber olduğunu dile getirdi. Konuşmalardan sonra okul müdürü Mehmet Zahit Varol tarafından okuldan getirilen Fehmi Fidan’ın karnesini Kaymakam Mehmet Ali Sağlam takdim etti. Fehmi Fidan’ın, takdir belgesi ve onur belgesini almasının yanı sıra karnesindeki notların tamamının 5 (beş) olduğu görüldü. Fehmi Fidan, daha sonra Cizre Devlet Hastanesi’nin ambulansıyla köyüne götürüldü. Ailesine kavuşan Fehmi Fidan, yakınları ile kucaklaşırken gözyaşlarını tutamadı.

Zaman