65 Yıldır Saat Tamir Ederek Zamana Yön Veriyor!

Olaylar
Elazığ’da 75 yaşındaki Şener Saatçı, 3 metrekarelik dükkânında saat tamir ederek tam 65 yıldır adeta zamana yön veriyor. Ailesine bakan ve 3 çocuk babası olan Saatçı, her türlü saati tamir edebi...
EMOJİLE

Elazığ’da 75 yaşındaki Şener Saatçı, 3 metrekarelik dükkânında saat tamir ederek tam 65 yıldır adeta zamana yön veriyor. Ailesine bakan ve 3 çocuk babası olan Saatçı, her türlü saati tamir edebilme yeteneğiyle biliniyor.

Dedesi, babası, amcası ve kardeşi gibi ailesinden gelen bir mesleği icra eden Saatçı, ömrünü saat tamir ederek geçirmiş. Saatçı, “Ömrümüzü bu işe adadık, ömür böyle gidiyor. Gözüm görmeyene kadar, ellerim tutmayana kadar bu mesleği yapacağım” diyor.

Elazığ Haber ’de yer alan habere göre; Geçmişte kullanılan saatlerin daha güzel olduğunu düşünen Saatçı, babadan kalma mesleğini sonuna kadar sürdüreceğini belirtiyor. Ayrıca, Elazığ’daki antika saatlerin yurt dışına götürüldüğünü iddia ederek, bu değerli eserlerin satılması veya çöpe atılmasının doğru olmadığını vurguluyor.

Mesleğini 10 yaşından beri sürdüren Saatçı, emekli olmasına rağmen dükkânına gelip çalışmaya devam ediyor. Çocukları onu dinlemese de o, saat tamiri yaparak huzur bulduğunu ifade ediyor ve ekliyor: “Gözüm görmeyene, ellerim tutmayana kadar bu mesleği yapacağım.”

“ELAZIĞ’DAKİ ANTİKA SAATLERİNİ YURT DIŞINA GÖTÜRENLER OLDU”

Elazığ’daki antika saatlerinin yurt dışına götürüldüğünü iddia eden Saatçı; “Merak için dükkanlara gelenler var. Özellikle antikacılar geliyor. Elazığ’daki antika saatlerini toplayıp yurt dışına götürüyorlar. Ben bunu hiç doğru bulmuyorum. Antika saatleri toplamak istiyorum. Eski deyip çöpe atmasınlar, bize getirsinler.  Eskiyi tamir edip sahiplerine teslim ediyorum. Vatandaşımız dedesinden, babasından, komşusundan veya herhangi birinden kalan antika saatleri satmasınlar. Eskilerden yadigâr kalmış bu değeri satmak veya çöpe atmak doğru değil” ifadelerini kullandı.

“MESLEĞİ 10 YAŞINDAN BERİDİR YAPIYORUM”

Mesleği 10 yaşından beridir yaptığını anımsatan Saatçı; “Emekliyim. Çok şükür maaşım var fakat evde kalınca çok sıkılıyorum. Kahve köşelerinde oturmak istemiyorum, dedikodudan başka bir şey yok. A partisi böyle oldu B partisi şunu dedi başka bir şey yok. Dükkanıma geldiğim zaman mutlu oluyorum, huzurlu oluyorum. Bu mesleği 10 yaşından beridir yapıyorum. Bütün ömrümü bu mesleğe adadım. Öyle ha deyince bırakamıyorum, benim hayatım bu” dedi.

“GÖZÜM GÖRMEYENE, ELLERİM TUTMAYANA KADAR BU MESLEĞİ YAPACAĞIM”

Mesleğine adeta aşık olan Saatçı; “Çocuklarım bana kızıyorlar ihtiyacımız yok, yaşlandın artık yeter diyorlar ama ben bırakamıyorum. Ben çocuklarımı dinlemedim. Evde sıkılacağıma dükkanıma gelip huzur buluyorum. Ben parasında değilim. Allah ne verdiyse ona razıyım. Para için değil, zaman geçsin diye sabahın erken saatlerinde gelip dükkânı açıyorum. Ömrümüzü bu işe adadık ömür böyle gidiyor. Gözüm görmeyene kadar, ellerim tutmayana kadar bu mesleği yapacağım” diyerek sözlerini noktaladı.