Yazarlardan Cafer Solgun’a Destek!..

Olaylar
İŞTE YAZARLARIN YAYINLADIĞI BİLDİRİ Atatürk’ün Dersim’deki rolünün, Aleviler tarafından tartışılması gerektiğini yazılarında sık sık dile getiren araştırmacı-yazar Cafer Solgun, Aralık ayı...
EMOJİLE

İŞTE YAZARLARIN YAYINLADIĞI BİLDİRİ

Atatürk’ün Dersim’deki rolünün, Aleviler tarafından tartışılması gerektiğini yazılarında sık sık dile getiren araştırmacı-yazar Cafer Solgun, Aralık ayında Neşe Düzel’e verdiği röportajda, "Atatürk resmi cemevlerinden kalkacak. Cemevi bizim ibadethanemiz. Mustafa Kemal politik bir figür. Bir ibadet mekânında ne işi var?" dediği için bir süredir tehdit ve hakaretlere maruz kalıyor. Solgun, son olarak da ölümle tehdit edildi. Cafer Solgun’un başkanlığını yaptığı Yüzleşme Derneği’nin kapısına bırakılan ve Samsun’dan gönderilen bu tehdit mektubu, durumun vahametini ortaya koyuyor. Olayın ardından savcılığa suç duyurusunda bulunan ve yaptığı açıklamayla "Gücüm, nefesim, aklım ve enerjim yettiğince ülkemizin normalleşmesinin sorumluluğunu çocuklarımızın hatırına omuzlarımda hissedecek, iyilik ve doğruluk, adalet ve hakikat yolundan sapmayacağım" diyen Cafer Solgun, çalışmalarını aynı heves ve iradeyle sürdürmekte kararlı.

Önümüzde, adım adım hedef haline getirilip aramızdan alınan Hrant Dink’in katli gibi çok acı bir örnek mevcut. Bu nedenle, ilgili makamları, bu soruşturmanın titizlikle yürütülüp en kısa zamanda sonuçlandırılmasını sağlamaya, duyarlı kamuoyunu da Cafer Solgun’a sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Leyla İpekçi
Emine Uçak Erdoğan
Rober Koptaş
Ferhat Kentel
Özlem Yağız
Nayat Karaköse
Neslihan Demir
Gülçin Avşar
Erkan Şen
Yasemin Göksu
Mithat Olcay

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme