Vatan gazetesi kapatıldı

Olaylar
2002 yılında kurulan Vatan gazetesi 1 Kasım 2018 tarihinde yayın hayatına son veriyor. Demirören Grubu’nun sahibi olduğu Vatan gazetesi kapandı. Gazete çalışanlarına da verilen haber sonrası yar...
EMOJİLE

2002 yılında kurulan Vatan gazetesi 1 Kasım 2018 tarihinde yayın hayatına son veriyor. Demirören Grubu’nun sahibi olduğu Vatan gazetesi kapandı. Gazete çalışanlarına da verilen haber sonrası yarın son kez çıkarılacağı öğrenildi.

Vatan gazetesi 2011 yılında Demirören Grubu tarafından satın alınmıştı. Demirörenler daha sonra 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala Aydın Doğan’a ait olan Hürriyet, Fanatik gazetesi, Doğan Haber Ajansı ile Kanal D ve CNN Türk televizyon kanallarını da satın alarak medyanın büyük patronu olmuştu.

Gazetenin yazarlarından Ercan İnan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında “Bugün Vatan’ın son günü yarından sonra vatansız, dünya vatandaşıyız” diyerek Vatan gazetesinin kapatılacağını duyurdu.

“HAFTA SONU EKİ OLARAK ÇIKACAK”

“Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı” imzası ile gazete çalışanlarına gönderilen mesajda, Vatan gazetesinin Milliyet gazetesinin hafta sonu ekine dönüştürüleceği bildirildi.

 

Çalışanlara gönderilen mesajda şunlar kaydedildi:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,
Grubumuzun yeniden yapılandırma çalışmalarına istinaden 16 yıldır yayın hayatına devam eden Vatan Gazetesi 1 Kasım 2018 tarihi itibarıyla artık Milliyet Gazetesi’nin hafta sonu eki olarak okuyucusuyla buluşacaktır. Vatan’ın e–gazete uygulaması da devam edecek olup isteyen okuyucular bu mecradan da gazetelerine ulaşabileceklerdir. GazeteVatan.com ise dijital ortamda yayınını sürdürecektir. Kurulduğu günden bugüne kadar özgün çizgisi ile özellikle genç okuyucuların ilgisini çekmeyi başaran Vatan Gazetesi’nin dijital uygulamalarının genç kuşağın bu mecralardaki favorilerinden biri olmayı sürdüreceğine eminiz. Bu stratejik kararımızın yaratacağı ek imkanlar GazeteVatan.com’un daha da güçlü bir şekilde yayıncılık yapmasını sağlayacaktır.

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,
Yukarıda duyurusunu yaptığımız kararımızın Vatan Gazetesi’ne emeği geçen arkadaşlarımız açısından da kuşkusuz bazı sonuçları olacaktır. Halen Vatan Gazetesi’nde çalışan arkadaşlarımızın hak kaybına uğramamaları için gereken azami özenin gösterileceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Konuya ilişkin olarak İnsan Kaynakları birimimiz tarafından yapılan çalışmalar değerli çalışma arkadaşlarımızla paylaşılacaktır.

2002 yılından bu yana Vatan Gazetesi’ne ve basın sektörüne yaptıkları katkılar nedeniyle tüm arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Bu kararımızın grubumuz ve tüm çalışma arkadaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

Geçtiğimiz ay ise Gazete Habertük yayın hayatına son vermiş ve gazeteyi kapatarak yoluna internet medyası üzerinden devam etme kararı almıştı.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme