‘Uçar Birlik’ harekatı

Olaylar
Felat Bozarslan’ın haber Önceden belirlenen noktalarda 2 gün süren operasyonda görevini tamamlayan birlikler döndü. Terör örgütünün Hakkâri yakınlarındaki Kavaklı Kampı da yerle bir edildi...
EMOJİLE

Felat Bozarslan’ın haber

Önceden belirlenen noktalarda 2 gün süren operasyonda görevini tamamlayan birlikler döndü. Terör örgütünün Hakkâri yakınlarındaki Kavaklı Kampı da yerle bir edildi.

CASA UÇAKLARI GETİRDİ

Operasyon öncesi tüm istihbarat bilgileri değerlendirildi ve kapsamlı hazırlık yapıldı. Ankara’dan 2 Kasım günü, her biri 44 kişilik CASA nakliye uçaklarıyla Diyarbakır 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’na indirilen bordo bereliler, operasyon hazırlıklarının ardından helikopterlerle sınır bölgesine gönderildi. Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı 2 tabur, Kavaklı Kampı başta olmak üzere sınırımıza yakın bölgelerde kış üslenmesi yapılan terör yuvalarına yıldırım baskınlar yaptı.

F-16’LAR HAVADAN DESTEKLEDİ

Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssü’nden önceki gece 22.30’da kalkan 6 F-16 savaş uçağı da, bordo berelilerin operasyonuna havadan destek verdi. Uçar birlikler indirilmeden önce bombardımanla alan temizliği yapan savaş uçakları, operasyon sırasında da teröristlerin kaçış noktalarını ve PKK kamplarını ateş altına aldı. Operasyonları tamamlayan birlikler yine helikopterlerle bulundukları noktalardan alınıp emniyetli şekilde üslerine dönerken, bazı birlikler de nokta operasyonlarını dün de yer yer sürdürdü. Yetkililer, bordo berelilerin ‘Uçar Birlik’ harekâtının devam ettiğini belirterek, PKK’ya verdirilen zayiatla ilgili şimdilik bir açıklama yapmadı.

3 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Çoban Dağı bölgesinde 2 Kasım’da bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. 6 Kasım saat 14.30 sularında sıcak temas sağlandı ve 3 terörist öldürüldü.

VAN’DA 23 KİŞİ GÖZALTINDA

Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ndeki konteyner derslikler, Van Gölü İlköğretim Okulu’na molotoflu saldırı ve Van Gölü Endüstri Meslek Lisesi ve pansiyonuna saldırı düzenleyen gruplar belirlendi. 23 adrese operasyon düzenlendi, 23 şüpheli gözaltına alındı.   

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme