Olaylar

Türkiye’yi Nasıl Tanıtıyoruz?

Promotürk Derneği’nce, promosyon sektörünün turizmdeki yeri Antalya’da masaya yatırıldı. Düzenlenen toplantıda, sektör ayrımı olmaksızın kullanılan promosyon ürünlerinin, iletişimdeki öneminin giderek arttığı belirtildi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Tanıtma Genel..

Türkiye’yi Nasıl Tanıtıyoruz?

Promotürk Derneği’nce, promosyon sektörünün turizmdeki yeri Antalya’da masaya yatırıldı. Düzenlenen toplantıda, sektör ayrımı olmaksızın kullanılan promosyon ürünlerinin, iletişimdeki öneminin giderek arttığı belirtildi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Tanıtma Genel Müdürlüğü’nden Kültür ve Turizm Uzmanı Aslı Gündoğdu Aksungur katıldı. Türkiye’nin promosyon dünyasında sayıda dünya 7’ncisi, gelirde ise dünya 9’uncusu olduğunu belirten Aksungur, bu yıl 80 ülkede dergi, gazete, televizyon, broşür, 150’ye yakın fuara katılım ile tanıtım çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

Tanıtımlarda en önemli unsurun promosyon olduğunu dile getiren Aslı Gündoğdu Aksungur, müşteri ile güçlü bağ kurmak, hatıra bırakmak adına promosyonun reklamdan daha etkili olduğunu açıkladı. Aksungur, Bakanlık olarak tanıtım çalışmalarında hediye edilen promosyon ürünlerinin Türk kültürünü yansıtan, kahve takımı, nazar boncuğu, Osmanlı yemekleri mutfağı kitapçığı, çini motifli kol düğmesi ve lokumluk olduğunu kaydetti.

Geçen yıl dünyada 880 milyon insanın seyahat ettiğini ve 852 milyar dolar turizm gelirleri oluştuğunu belirten Aslı Gündoğdu Aksungur, dünyada turist sayısında yüzde 4.3, gelirde ise yüzde 6 gerileme olurken Türkiye’de turist sayısının yüzde 2.8 artışla 27 milyon kişinin ziyaret ettiğini ve 21.3 milyar dolar da gelir elde edildiğini söyledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL