Türk Okulları Gönül Projesidir, Alkışlıyorum

Olaylar
Alaton, "İşte bu öğrenciler geleceğin Türkiye’sinin inşasına önemli katkı sağlayacak." dedi. Dünyanın farklı noktalarında faaliyetlerini sürdüren Türk okulları, bulundukları ülkelerde ...
EMOJİLE

Alaton, "İşte bu öğrenciler geleceğin Türkiye’sinin inşasına önemli katkı sağlayacak." dedi.
Dünyanın farklı noktalarında faaliyetlerini sürdüren Türk okulları, bulundukları ülkelerde elde ettikleri başarılarla adını duyurmaya devam ediyor.

Hem iki ülke arasında bir köprü kuran hem de iş dünyalarını bir araya getiren okullar, ülkeler arasındaki ticaretin de artmasında etkili bir rol oynuyor. Okulların elde ettiği başarılara bir övgü de dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Alarko Şirketler Topluluğu’ndan geldi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, dünyanın dört bir yanına yayılan Türk okulları sayesinde Türkiye’nin daha güçlü bir konuma geldiğini söyledi. Buralarda görev yapmanın alkışlanacak bir gönül işi olduğuna vurgu yapan Alarko üst düzey yönetici (CEO) Ayhan Yavrucu ise bu bölgelerde görev yapmanın parayla pulla hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi.

Dünyanın dört bir yanından gelip 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan öğrenciler, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, yönetim kurulu üyeleri Vedat Alaton, İzzet Garih ve CEO Ayhan Yavrucu ile bir araya geldi. Öğrencileri gayet sıcak karşılayan Alarko ailesi, farklı ülkelerden gelen çocuklarla özel olarak ilgilendi.

ZİYARETİNİZ BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

İshak Alaton, çocukların Türkçeyi iyi bilmelerinin hem kendileri hem de Türkiye açısından önemli bir değer olduğunu söyledi. Ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Alaton, bu okulların, bulundukları ülkelerde Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağladığına dikkat çekti. Alaton, okullarda yetişen öğrencilerin geleceğin Türkiye’sinin inşasına önemli katkı sağlayacağına dikkat çekti. Türkçe Olimpiyatları’ndan övgüyle söz eden Alarko CEO’su Ayhan Yavrucu da, "Bu çocuklarımız dilimizi gayet iyi biliyor.Hakikaten dünyanın dört bir yanından insanları bir araya getirmek çok güç. Türkiye dışında faaliyet yürüten okullarımızın ülkemize ve dünyaya önemli yararları bulunuyor. Burada okuyan öğrenciler bir yandan Türkçe, bir yandan İngilizce diğer yandan da kendi dillerini öğreniyor. Bu, hakikaten büyük bir nimet, büyük bir ayrıcalık." ifadelerini kullandı.

Bu okulları bulundukları ülkelerde Türkiye dostu ve sevdalısı yetiştirdiklerine vurgu yapan Yavrucu, bu sayede farklı ülkelerde binlerce gönüllü Türkiye elçisi yetiştiğine dikkat çekti. Dünyanın en zor ülkelerinde dahi Türk okulu olduğunu ve buralarda onlarca öğretmenin gönüllü olarak vazife yaptığını kaydeden Yavrucu, elde edilen başarıların parayla pulla hiçbir alakasının da olmadığını vurguladı. Yavrucu, "Dışarıdaki öğretmenler gayet iyi eğitim veriyor, Türkçeyi iyi öğretiyor. Demek ki oralara iyiler gidiyor, buradakiler vasat." diye de espri yaptı. Ayrıca çocuklara "Her zaman çalışın, dürüst olun ve iyi münasebetler kurun. Bunları yaparsanız başarıyı elde edersiniz." tavsiyelerinde de bulundu.

Ziyarette çocuklar Alaton ve Yavrucu’ya hem kendilerini tanıtma hem de kariyer hedeflerini anlatma imkânı buldu. Daha sonra, Senegalli Hatice Ju, ‘Seni Ararım’ adlı parçayı seslendirirken, Afganistanlı Hatıra Vahide’nin Gesi Bağları isimli türküsü Alaton tarafından ilgiyle dinlendi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme