Türk Doktorlar Somali’de

Olaylar
Ümit Hekimleri Derneği (ÜHDER) ile Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) organizasyonuyla sağlık hizmeti vermek için Somali‘ye giden gönüllü Türk doktorları, 1500 kişiyi sağlık ta...
EMOJİLE

Ümit Hekimleri Derneği (ÜHDER) ile Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) organizasyonuyla sağlık hizmeti vermek için Somali‘ye giden gönüllü Türk doktorları, 1500 kişiyi sağlık taramasından geçirdi.

ÜHDER‘den yapılan yazılı açıklamada, Afganistan, Etiyopya ve Haiti‘de yaklaşık 12 bin kişiye sağlık hizmeti götüren gönüllü doktorların Somali‘de de çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.
 

Açıklamada, Türk doktorların Puntland eyaletinde 3 gün boyunca 152 operasyon gerçekleştirdiği ve 1500 kişiyi sağlık taramasından geçirdiği kaydedildi.
 

Yanlarında bin 150 kilogram ilaç ve tıbbi malzeme götüren sağlık ekibinin, bu ilaçları dağıtmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, ayrıca medikal teknisyen tarafından Galkoya Devlet Hastanesi‘nde atıl durumdaki tıbbi cihazların da aktif hale getirildiği ifade edildi.
Başkent Garowe’deki devlet hastanelerinde de 10 boyunca gün sağlık taraması yapacak olan gönüllü doktorlar, daha sonra Türkiye’ye dönecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme