Topbaş’tan kar yağışı açıklaması

Olaylar
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kar yağışının ardından trafikte yaşanan sıkıntılarla ilgili bir değerlendirme yaptı. İstanbulluların toplu taşıma araçları kullanması gerektiğinin al...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kar yağışının ardından trafikte yaşanan sıkıntılarla ilgili bir değerlendirme yaptı.

İstanbulluların toplu taşıma araçları kullanması gerektiğinin altını çizen Kadir Topbaş, trafik kazaları sebebiyle karla mücadelenin aksadığını belirtti.

Topbaş, "Çok yoğun ve hızlı, sizler de yaşadınız, geçmiş kar yağışlarıyla mukayese edildiği zaman gerçekten dünkü yağışın çok ciddi bir yağış olduğunu, mevsim normallerinin çok daha farklı bir süreçte olduğunu teyit etmekte. Farklı bir başlangıç İstanbul kışta yaşadı.” dedi.

Zaman zaman gecikmelerin olduğunu söyleyen Kadir Topbaş, “şunu açık şekilde söyleyeyim, trafik kazaları ve yolda araçların kalması sebebiyle bizim ekiplerimizin de oralara ulaşmasında zorluk çekildi.” açıklamasını yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı önemli bir noktaya da temas etti. EDS’lere rağmen, emniyet şeritlerini de ihlal eden sürücüler trafiği kilitlenme noktasına getiriyor.

Topbaş bir de çağrıda bulundu:
“İstanbulluların bize destek olması, toplu taşıma araçlarını kullanması, özellikle kış tedarikli ve ağır şartlarda trafiğe çıkmamaya özen göstermesi lazım.”

TRT Haber