Sümeyye Erdoğan Moderatör Oldu

Olaylar
10. Kadın Buluşması açılış konuşmalarından sonra ilk oturumla devam etti. Bu oturumda Sümeyye Erdoğan moderatörlüğünde ‘Sivil Toplum Alanında Kadınların Emeği ve Üretkenliği’ konusu ele al...
EMOJİLE

10. Kadın Buluşması açılış konuşmalarından sonra ilk oturumla devam etti. Bu oturumda Sümeyye Erdoğan moderatörlüğünde ‘Sivil Toplum Alanında Kadınların Emeği ve Üretkenliği’ konusu ele alındı. Bu oturumun konuşmacıları ise Başkent Kadın Platformu‘ndan Nesrin Semiz, Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı‘ndan Rabia Aldemir, AK-Der‘den Neslihan Akbulut oldu. Kadın dernek temsilcilerinin kendi tecrübelerini paylaştığı oturumda sivil toplum çalışmaları içerisinde kadının yeri enine boyuna konuşuldu. Oturumun moderatörlüğünü yapan Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, tarih boyunca tüm toplumsal olaylarda, savaş, işgal, doğal afet gibi zorlu şatlardan en fazla zarar gören tarafın kadınlar olmasını manidar bulduğunu ifade ederek, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını bu konularda yoğunlaştırması gerektiğine dikkat çekti.

Konuşmacılardan Nesrin Semiz ise sivil toplum örgütlerinde çalışan kadınların, ev kadınları gibi, emeği görülmeyen kadınlar olduklarını vurguladı. Semiz ayrıca, sivil toplum kuruluşlarında çalışan kadınların verdiği emeğin reklamını yapma konusunda tevazu gösterdiklerini belirtti. Neslihan Akbulut ise Batı’da Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmanın profesyonel bir iş kolu haline geldiğini, biz de ise bu kuruluşlarda çalışan kadınların emeğinin alınıp satılır olmadığı için çalışıyor olarak görülmediğini söyledi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme