Sevda Tepesi’ne karşılık Medine’deki araziler

Olaylar
Suudi Arabistan’da 2 kez ”Harem Şeyhi” olarak görev yapan ve orada 110 dönüm arazisi bulunan Hacı Emin Paşa’nın torunları, Kral Abdullah’ın arazisinin bulunduğu Sevda Tep...
EMOJİLE

Suudi Arabistan’da 2 kez ”Harem Şeyhi” olarak görev yapan ve orada 110 dönüm arazisi bulunan Hacı Emin Paşa’nın torunları, Kral Abdullah’ın arazisinin bulunduğu Sevda Tepesi’nin imara açılması dolayısıyla, kendilerinin de bu ülkedeki haklarının ödenebileceği beklentisi içine girdi.

AA muhabirinin görüştüğü, Medine’de yaklaşık 5 asır önce 2 dönem ”Harem Şeyhi” olarak görev yapan Hacı Emin Paşa’nın mirasçılarının avukatı Olgun Polatsoy, Hacı Emin Paşa terekesine ilişkin işlemlerin yıllar önce başlatıldığını, kendisinin bu görevi 12 yıl önce aldığını söyledi.

İstimlak edilen yerlerin bedelinin yaklaşık 1 milyar 137 milyon Suudi Riyali, yani yaklaşık 300 milyon dolar olduğunu vurgulayan Polatsoy, Hacı Emin Paşa’nın Suudi Arabistan’daki terekesinin toplam değerinin 1,4 milyar ile 1,7 milyar dolar arasında değişebileceğini ifade etti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme