Olaylar

Sel Pandayı Öldürdü

Çin’in güneyindeki Sıchuan eyaletindeki şiddetli yağışlar sonucu oluşan sel felaketi ve toprak kaymalarında özel olarak korunan panda merkezi büyük zarar gördü. Doğal ortamda korunan pandalardan birinin selde öldüğü bildirildi. Çin..

Sel Pandayı Öldürdü

Çin’in güneyindeki Sıchuan eyaletindeki şiddetli yağışlar sonucu oluşan sel felaketi ve toprak kaymalarında özel olarak korunan panda merkezi büyük zarar gördü. Doğal ortamda korunan pandalardan birinin selde öldüğü bildirildi.

Çin yerel medyasındaki haberlere göre, Wenchuan kasabasında yer alan doğal rezervde yaşayan bir pandanın sel felaketinde öldüğü bildirildi. Eyalette meydana gelen toprak kaymalarının muhtemelen pandanın yaşadığı mağaranın önünü kapattığı ve dışarıda kalan pandanın sel sularına kapılıp öldüğü belirtildi.

Çin’de son olarak 10 yıl evvel yapılan dev panda sayımına göre, ülkede doğal ortamlarında bin 596 panda yaşıyor. Resmi verilere göre ülkedeki 62 doğal rezerv panda nüfusunun yüzde 71’ine ev sahipliği yapıyor.

Çin’in Sichuan eyaletinde geçen hafta sonundaki yağışların ardından meydana gelen sel ve toprak kaymasında 213 numaralı otoyol trafiğe kapanmış onlarca kişi kaybolmuştu.

Sabah

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL