Saros Körfezi’nde Deprem

Olaylar
Çanakkale’de vatandaşlar, Saros Körfezinde meydana gelen depremin ardından, yeni bir sarsıntı ihtimaline karşı sokaklarda ve açık alanlarda bekliyor. Yapılan denetimlere göre deprem hasara yol a...
EMOJİLE

Çanakkale’de vatandaşlar, Saros Körfezinde meydana gelen depremin ardından, yeni bir sarsıntı ihtimaline karşı sokaklarda ve açık alanlarda bekliyor. Yapılan denetimlere göre deprem hasara yol açmamış görünüyor.

Saros’taki deprem 10 ili birden salladı

Videoyu izlemek için tıklayınSaat 04.51’de meydana gelen, merkez üssü Saros Körfezi olan 5,3 büyüklüğündeki deprem, Çanakkale’de de hissedildi.

Valilik Kriz Merkezi yetkilileri, il genelinde şu ana kadar can ve mal kaybına yönelik herhangi bir bilginin kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

Telsiz anonslarıyla uyarılan Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm cadde ve sokakları gezdi. Yapılan kontrollerde, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Depremin ardından, evlerinden dışarı çıkan vatandaşlar, yeni bir sarsıntı ihtimaline karşı, sokaklarda ve açık alanlarda bekliyor. Bazı vatandaşlar, ısınmak için ateş yaktı.

EDİRNELİLER DE SOKAKTA

Saros Körfezi’nde sabah saat 04:51 sıralarında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremi Edirne’de hisseden vatandaşlar panikle sokağa döküldü.

Ayşekadın Caddesi üzerinde bulunan bir kız yurdunda kalan öğrenciler, deprem korkusuyla soğuğa rağmen binadan dışarı çıktı. Kaldırım üzerinden bekleyen öğrenciler yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Dilaverbey mahallesinde deprem nedeniyle bir anda kendisini dışarı atan aile, içeride anahtarlarını unuttu. Soğukta dışarıda mahsur kalan aile polis ve itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye ekiplerinin yardımlarıyla evin kapısı açıldı. Dışarıda kalan Melek Aykut adlı vatandaş, deprem nedeniyle evinin sallanmaya başladığını belirterek, "Biz de kalktık. Çocukları kaldırdım. Anahtarı almadan hepsi aşağı indi. Anahtar olmadığı için dışarıda kaldık" dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme