Şamil Tayyar’dan Şok MİT İddiası

Olaylar
TV8’de Erkan Tan’la Başkent’ten programına katılan AK Parti milletvekili Şamil Tayyar çarpıcı açıklamalarda bulundu….   tv8’de Erkan Tan’ın konuğu AK Parti Gaz...
EMOJİLE

TV8’de Erkan Tan’la Başkent’ten programına katılan AK Parti milletvekili Şamil Tayyar çarpıcı açıklamalarda bulundu….
 
tv8’de Erkan Tan’ın konuğu AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Tayyar; ‘Temel hadise MİT’teki kötü adamları temizlemek olsaydı soruşturma Hakan Fidan’dan başlamazdı’ dedi. Tayyar’ın açıklamalarından konu başlıkları:
 
“Siyaset alanına müdahale var!”
 
“KCK operasyonlarına ilişkin, Kürt sorunun çözümüne dair MİT ile Emniyet arasında bir görüş ayrılığı var. Bu sürece dahil olan kurumların sorunun çözümüne ilişkin farklı çözüm önerileri mutlaka olur, terste düşebilirler. Sonuçta bütün bu önerileri harmanlayacak olan siyaset kurumudur. Geldiğimiz nokta siyaset kurumunun görev alanına müdahale tarzında. Yapılan son operasyon bunu çok açık gösteriyor. MİT içerisinde pis işlere bulaşmış eleman var.
 
Devletin birçok kurumu temizlendi. Niye MİT temizlenmiyor, dokunulmazlığı mı var gibi bir iddia da gündeme geliyor. Biz başından beri tüm devlet kurumlarının, MİT de dahil ayıklanması gerektiğini söylüyoruz! PKK Mit içerisindeki bazı unsurlar tarafından kurulmuş, örtülü ödenekten kaynak aktarılmış söylüyoruz bunu. Ancak MİT içerisindeki bağında tümden yok olmadığını ifade ettik. PKK ile halen iş tutan bu unsurların ortaya çıkarılması gerekiyor.
 
Bu konuda itiraz etmek mümkün değildir. Karanlık odaklar ile ilgili olarak ortaya konmuş tek isim var mı yok!”
 
“Temel hadise MİT’teki kötü adamları temizlemek olsaydı soruşturma Hakan Fidan’dan başlamazdı.”
 
“Kişisel hesaplarda bu işe karışmaya başladı!”
 
“Burada MİT operasyonunu destekleyen arkadaşlardan istirham ediyorum bana kötü adamların eylemlerini anlatarak MİT müsteşarını suçlamaya kalkmasınlar. Ne yapmışlar, kimin emri ile yapmışlar? Bunları koyun ortaya hep beraber mücadele edelim. Sözüm ona bu hesabı görenler kişisel hesaplarını da bu işe karıştırmaya başladılar.” 
 
“AK Parti’nin sağladığı ortamda AK Parti’ye efelik yapıyorlar!”
 
Başbakan’ın KCK davasını örtmeye çalıştığı iddiasına yönelik Tayyar;
 
“Bu kadar adilik ve şerefsizliği hiç kimsenin yapmaya hakkı yok! Bu ülkede Balyoz ile mücadele etmiş, Sarıkız ile mücadele etmiş, Ay ışığı ile Yakamoz ile mücadele etmiş, 27 Nisan ile mücadele etmiş sadece Türkiye’nin değil dünyanın tanıdığı ve önemsediği bir dünya liderine kalkıp bu suçlamayı yapacaksınız! Hiç kimse kusura bakmasın!
 
Bu kadar mücadele olmasaydı bugün efelik yapanlar evlerinin önündeki jandarma karakolunun önünden geçemezlerdi. Dün yatağın altına saklanıp sonra AK Parti’nin sağladığı özgürlük ortamında nefes alınca efelenip özgürlük ortamını sağlayanlara posta koyacaksın. O kadar iradeliyseniz 28 Şubat sürecinde bunu yapacaktınız.
 
Hiç kimsenin bunu yapmaya hakkı yok!” Geçmiş yıllardaki gibi bir düzen yeniden kurulursa (inşallah olmaz diyorum) ben bugün efelenenlerin ne yapacağını merak ediyorum. O zaman da hukuk derler mi?”
 
“Bazı gazeteciler üzerinden cemaat okuması yapılıyor, bu yanlış!”
 
“MİT’e yapılan bu müdahalenin uluslar arası bir boyutu olduğunu düşünüyorum. Bu fotoğraf büyük bir fotoğraf. Asıl ona bakmak lazım. Suriye’de ve dünyanın her yerinde Türkiye’yi zor durumda bıraktı bu iş. Mehmet Baransu, Emre Uslu gibi şahıslar üzerinden bir cemaat okuması yapmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu şahısları cemaatle ilişkilendirerek bir okuma yapmak doğru değil. Bir cemaat okuması yapılacaksa ben sadece Hoca Efendi’nin açıklamalarına bakarım, bunu önemserim.”
 
“Lastik – top teorisi…!”
 
“Başsavcı soruşturmayı Hürriyet’ten öğrendi, görevden alındı. Savcı da bu haberi Habertürk’ten öğrenmiş. Lastik – top teorisi işte…”
 
Hakan Fidan’ın işbaşına gelmesinden İsrail’in ciddi bir şekilde rahatsızlık duyduğunu kaydeden Tayyar, "Hatta İsrail Savunma Bakanı İrancı olmakla suçladı Fidan’ı.  Ben ilk defa bir ülkenin Savunma Bakanı’nın bir başka ülkenin istihbarat başkanıyla ilgili daha göreve gelmeden bu tip açıklamalar yaptığını gördüm… Çünkü Hakan Fidan’la birlikte  artık MİT, CIA ve MOSSAD’IN bir yan kuruluşu olmaktan çıkıp daha bağımsız bir karaktere bürünmeye başladı ve bu onları rahatsız etti…" dedi.

rotahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme