Said Nursi’nin orjinal vasiyeti de çalındı

Olaylar
Kemal Benek’in haberi Geçtiğimiz günlerde arşivleri çalınan araştırmacı yazar Müfit Yüksel, çalınanların içinde Bediüzzaman Said Nursi’nin yayınlanmamış vasiyeti olduğunu söyledi. Risale H...
EMOJİLE

Kemal Benek’in haberi

Geçtiğimiz günlerde arşivleri çalınan araştırmacı yazar Müfit Yüksel, çalınanların içinde Bediüzzaman Said Nursi’nin yayınlanmamış vasiyeti olduğunu söyledi.

Risale Haber’e bilgi veren Yüksel, olayın üzerinde durduklarını ancak polisin zamanında çok ağırdan aldığı için bugüne kadar bir netice alınamadığını ifade etti.

Bilgi ve belgelerin bulunduğu hard disklerde Said Nursi ile ilgili şahıslardan alınmış ve daha önce yayınlanmamış belgelerin olduğuna dikkat çeken Yüksel, "Bazı arşivlerin başka kopyası yoktu. Bediüzzaman Said Nursi ile ilgili bir hayli belge vardı. Bunların içinde bir çoğu daha önce yayınlanmamıştı. Çeşitli şahısların elinde olan belgeler vardı. Bir kısmı yayınlanmamış risaleler vardı. Mesela Ceylan Çalışkan’ın el yazısıyla Bediüzzaman’ın vasiyetini yazdığı belgenin parçaları vardı. Onun gibi şeylerdi" dedi.

Yüksel, olayın adi bir hırsızlıktan ziyade bilinçli bir soyguna benzediğini de sözlerine ekledi.

Risale Haber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme