Sahte engelli raporuna 10 tutuklama

Olaylar
Şüphelilerden 10’u, savcılık sorgusunun ardından 7’si de sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık v...
EMOJİLE

Şüphelilerden 10’u, savcılık sorgusunun ardından 7’si de sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun talimatıyla geçen hafta düzenlenen operasyonda, 27 kişi gözaltına alındı. Aralarında kamu hastaneleri ile özel hastanelerde çalışanların da olduğu şüphelilerin, emekli olmak için yeterli özürlülük derecesi bulunmayan kişilere, hastane personeli aracılığıyla bazı doktorların e-devlet şifresini kullanarak, sahte engelli raporları aldıkları iddia edildi. Sahte rapor aldıklarından kişi başı 9 bin ile 20 bin lira arasında değişen paralar aldıkları belirlenen şüphelilerin, sorgularında, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi’ne getirilen şüphelilerden 10’u, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 17’si ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye çıkarıldı. Bu kişilerden 10’u, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ ve ‘sahtecilik’ suçlarından tutuklanırken, 7’si de adli kontrol şartı uygulanarak, serbest bırakıldı.

 

Kaynak: Engelsizler.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme