Sahte Elektrik Tahsilatçılarına Dikkat

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) yetkilileri, bazı dolandırıcıların vatandaşların evlerine giderek kaçak elektrik kullandıklarını belirterek, nakit para isteyen dolandırıcılara karşı vatandaşın bilinçli olması gerektiğini söyledi.

SEDAŞ, özellikle Gebze’de son günlerde kaçak kullanımla tehdit edilerek, kapılarında kendilerinden para tahsil edilmeye çalışılan müşterilerinin, SEDAŞ’a ve emniyete yaptığı ihbarları dikkate alarak, sahte SEDAŞ görevlilerine karşı tüm müşterilerini uyardı.

SEDAŞ Satış Direktörü Yunus Bekircan, SEDAŞ’ın hiçbir görevlisinin kapıdan tahsilat yapmakla yetkilendirilmediğini ve ödemelerin sadece SEDAŞ Ödeme Noktaları ile Müşteri Hizmetleri Merkezlerinde gerçekleştirildiğini belirterek; Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde kendilerine ‘Kaçak Kontrol Görevlisi’ süsü vererek, kaçak elektrik kullandıkları yönünde korkutan, çok yüksek cezalar belirleyip pazarlık konusu yapan ve SEDAŞ müşterilerini dolandıran kişiler hakkında vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını istedi.

SEDAŞ müşterilerine çok yüksek cezai işlem uygulayacaklarını belirterek, bir şekilde bu cezayı düşürebileceklerini belirtip, kapıda tahsilat yapacağını söyleyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini ifade eden Yunus Bekircan, "SEDAŞ, Kaçak Kontrol Ekipleri’nde görevli personelin, abonenin kapısı önünde elden tahsilat yapma yetkisi yoktur. Müşterilerimiz bilinçli olmalı ve kendilerinden menfaat sağlamaya çalışan ve tuzak kuran kişilere aldanmamalılar. Lütfen kimseye kapı önünde elektrik borcunuz ile ilgili elden bir ödeme yapmayın ve bu durumla karşılaştığınızda hemen en yakındaki emniyet güçlerine ve SEDAŞ’a haber verin." uyarısı yaptı.

8Sütun.com