Sacit Onan Toprağa Verildi

Olaylar
Geçirdiği kalp krizi sonucu üç gün önce Beşiktaş’taki evinde vefat eden Onan için dün öğle vakti Marmara Üniversitesi İlahiyat Vakfı Camii’nde cenaze namazı kılındı.   Cenaze törenine...
EMOJİLE

Geçirdiği kalp krizi sonucu üç gün önce Beşiktaş’taki evinde vefat eden Onan için dün öğle vakti Marmara Üniversitesi İlahiyat Vakfı Camii’nde cenaze namazı kılındı.
 

Cenaze törenine, Onan’ın eşi Ayser Onan’ın yanı sıra kızları Gülay ve Burcu Onan ile aile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Onan’ın cenazesi burada kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. İstanbul’da 1945 yılında doğan Onan, sanat hayatına 1962 yılında tiyatro ve sinema çalışmalarıyla başladı. Yönetmenlik, seslendirme sanatçılığı ve tiyatro oyunculuğu yapan Onan, ‘Kır Yoksullarının Türküsü’, ‘Madenlerin Devletleştirilmesi’, ‘Balyanın Taşı Toprağı Kurşun’ ve ‘Güney Antalya Projesi-Yasak Deniz’ gibi sosyal içerikli belgesellerde hem seslendiren hem de yönetmen olarak çalıştı. ‘Yere Düşen Yıldızlar’ adlı Filistin şiirleri albümüne imza atan Onan, 2004-2009 yılları arasında radyolarda ‘Su Tadında’ adlı şiir programı ve yorumculuğu yaptı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme