PKK’ya büyük darbe

Olaylar
Hüseyin Kacar’ın haberi  Şemdinli’de 7 taburun katıldığı operasyonu bölgedeki birliği ziyarete giden Genelkurmay Başkanı Özel de izledi. Hakkâri’nin Şemdinli ve ŞırnakR...
EMOJİLE

Hüseyin Kacar’ın haberi 

Şemdinli’de 7 taburun katıldığı operasyonu bölgedeki birliği ziyarete giden Genelkurmay Başkanı Özel de izledi.

Hakkâri’nin Şemdinli ve Şırnak’ın Beytüşşebap ilçeleri ile Diyarbakır kırsalında son bir haftada güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonlarda, PKK’ya büyük darbe vuruldu. Hakkâri ve Şırnak’ta özel eğitimli askerlerin katıldığı nokta operasyonlarda, PKK ağır kayıplar verdi. Geçen ay Irak sınırındaki Goman Dağı etiklerindeki Zorgeçit, Bağlar ve Derecek beldesinde yol kesen PKK’lılara da son yılların en büyük ve en kapsamlı operasyonu gerçekleştirildi. Stratejik noktalara termal kameralar yerleştirildi. Operasyonlarda Heronlar’ın tespit ettiği PKK’lılara hem F-16’lar hem de Kobra helikopterlerle havadan nokta atışlar yapıldı.

OPERASYONLAR
7 Eylül: Beytüşşebap’taki Kato Dağı eteklerinde 26 terörist öldürüldü.

9 Eylül: Şemdinli Zorgeçit’te çıkan çatışmada iki asker şehit oldu, 26 terörist öldürüldü, 1 terörist sağ ele geçirildi. Aynı gün, Türk jetleri Kuzey Irak’taki terör kamplarını vurdu,25 PKK’lı öldürüldü.

10 Eylül: Şemdinli’de PKK kampı Kavaklı’ya F-16 ve obüslerle operasyon düzenlendi, 30 terörist etkisiz hale getirildi.

11 Eylül: Zorgeçit’te çıkan çatışmada iki asker şehit olurken 25 PKK’lı terörist öldürüldü. Şemdinli Gediktepe Karakolu’na sızmaya çalışan 5, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde saldırı hazırlığında 3 PKK’lı öldürüldü.

7 TABURLA KISKAÇ

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel dün beraberinde Hava Kuvvetleri Komutanı Org.Mehmet Erten ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu’yla birlikte Hakkâri-Yüksekova ve Şemdinli’de ki birliklerde incelemelerde bulundu. Özel, 2’nci Ordu Komutanlığı’nda Şemdinli’de 7 taburla sürdürülen operasyonu izleyip bilgi aldı. Özel daha sonra Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı’na geçti. Bölgedeki operasyonlarda çok sayıda teröristin öldürüldüğü öğrenildi. Özel, Erten ve Kıvrıkoğlu bölgedeki ziyaretleri nedeniyle Polatlı Duatepe’de düzenlenen Sakarya Zaferi’nin 91’inci yıldönümü kutlamalarına katılamadı. Hakkâri Helin Vadisi’nde polise saldırı hazırlığındaki PKK’lı gruba helikopter ve obüslerle bomba yağdırıldı. Muş’ta da PKK’nın bomba patlatması sonucu Elazığı-Tatvan seferini yapan yük treninin 4 vagonu raydan çıktı. Şırnak’ın Beytüşşebab ilçesinde ise Kaymakamlık binasının polis noktasına teröristlerce dün akşam saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan olmadı. Bitlis- Diyarbakır Karayolu’nda ise polis kontrol noktasına saldıran PKK’lılara güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme