OSTİM’de Bir Günde İki Patlama

Olaylar
İvedik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Hasan Gültekin, OSTİM’deki patlamaların olduğu iş yerlerinde aynı marka sanayi tüpleri kullanıldığını, patlamanın, tüplerin kaçak yapması ya da imala...
EMOJİLE

İvedik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Hasan Gültekin, OSTİM’deki patlamaların olduğu iş yerlerinde aynı marka sanayi tüpleri kullanıldığını, patlamanın, tüplerin kaçak yapması ya da imalat hatasından kaynaklandığını düşündüklerini belirtti.

 

Gültekin, ikinci patlamanın olduğu yere gelerek, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün meydana gelen olayda şu ana kadar 9 kişinin öldüğünü 2 kişinin yaralandığını söyledi. Traktör ve otomobil yedek parçası üreten Netsan firmasında sanayi tüplerinin patlaması sonucu yangın çıktığını düşündüklerini ifade eden Gültekin, her iki patlamanın olduğu iş yerinde aynı marka sanayi tüpleri kullanıldığını, patlamanın, tüplerin kaçak yapması ya da imalat hatasından kaynaklandığını düşündüklerini ifade etti. Gültekin, ”Bu firmanın ürettiği tüpleri kullanan iş yerlerini tespit etmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Öte yandan, olay yerine gelen bazı vatandaşlar, patlamanın olduğu iş yerinde Aydemir ve Aydın Çapraz kardeşlerden haber alamadıklarını belirterek, arama kurtarma çalışmalarını yakından takip ediyor.

 

Ankara Ostim’de ikinci patlamanın olduğu atölyede aramalar tekrar başladı

 

Ankara Ostim Sanayi Bölgesi’nde dün ikinci patlamanın yaşandığı atölyede bu sabah saat 07.30’da enkaz altında ceset arama çalışmaları tekrar başladı.

 

Birinci patlamanın olduğu yerde aramalar geceboyu sürerken 04.00 civarında atölyeden bir ceset daha çıkarıldı. Amlubansa konulan cenaze Adli Tıp Morgu’na götürüldü. Atölyede bir cesedin daha olduğu bilgisi alınırken, sivil savunma ekipleri çalışmalarına devam ediyor.

 

İkinci patlamanın olduğu 3 katlı atölyede ise gece itibariyle üst katlardaki aralamalar bitti. Bodrum katından gelen yoğun duman nedeniyle burada arama yapamayan sivil savunma ve itfaiye ekipleri, 07.30 itibariyle aramalara tekrar başladı. Gece çalışma yapan ekiplerin yerine yeni ekipler geldi. Olay yerinde ambulans ve cenaze aracı bekletiliyor. İkinci patlamanın olduğu atölyede 3 kişinin daha cesedinin olduğu ifade ediliyor. Günün ışımasıyla beraber ikinci patlamanın manzarası ortaya çıktı. Patlamanın yaşandığı atölyenin bulunduğu caddede diğer iş yerleri de hasar görmüş durumda ve kullanılamaz halde.

 

ÇAPRAZ KARDEŞLERDEN İKİSİ KAYIP, BİRİ PATLAMADAN KURTULMUŞ

 

İkinci patlamanın olduğu atölyede kaynakçı olarak çalışan Çapraz kardeşlerden Aydın ve Aydamer Çapraz’dan haber alınamıyor. Aynı yerde çalışan küçük kardeş Ekrem Çapraz, annesini hastaneye götürdüğü için izin almış ve patlamanın yaşandığı gün iş yerine gelmemiş. Olayı öğrenen Çapraz kardeşlerin akrabaları, sabah saatlerinde patlamanın yaşandığı yere geldi. Patlamanın olduğu atölyede çalışan Çapraz kardeşlerin dayılarının oğlu Nizam Bağrıyanık, patlamanın olduğu yerde çalışan Aydın Çapraz (1972) ve Aydemir Çapraz (1974) kardeşlerden haber olmadığını söyledi. Bağrıyanık, Adli Tıp Morgu’na gittiklerini, tüm hastaneleri dolaştıklarını Çapraz kardeşlerden haber alamadıklarını telefonlarına da ulaşamadıklarını söyledi. Çapraz kardeşlerin 4 kardeş olduğunu belirten Bağrıyanık, en büyük kardeşlerin Atalay Çapraz olduğunu, Antalya’da yaşadığını, olayı duyar duymaz yola çıktığını ifade etti.

 

Aynı iş yerinde çalışan en küçük kardeş Ekrem Çapraz (1976) ise annesi Yeter Çapraz’ın şeker hastası olması nedeniyle o gün için iş yerinden izin aldığı ve annesini hastaneye kontrole götürdüğü, bu nedenle patlamadan kurtulduğu öğrenildi. Bağrıyanık, Çorumlu olan Çapraz kardeşlerden Aydemir Çapraz’ın yaklaşık 8 yıldır bu iş yerinde çalıştığı diğer kardeşler olan Aydın ve Ekrem Çapraz’ın ise yaklaşık 2 aydır bu atölyede kaynakçı olarak çalıştıklarını dile getirdi. Anne Yeter Çapraz ve en küçük kardeş Ekrem Çapraz’ın Aydın ve Aydemir Çapraz’ın kayıp olduklarından haberdar olduklarını belirtti. Olay yerinde sivil savunma ekipleriyle görüşen Bağrıyanık, gün boyu arama kurtarma çalışmalarını izleyeceklerini kaydetti.

 

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme