Mutfakta Hızlı Temizliğin Sırları

Olaylar
 Peki mutfağınızı daha kısa sürede temizlemenin bir yolu olduğunu bilseydiniz bu durum değişir miydi?   Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre, mutfakta hızlı temizlik yapmanı...
EMOJİLE

 Peki mutfağınızı daha kısa sürede temizlemenin bir yolu olduğunu bilseydiniz bu durum değişir miydi?
 
Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre, mutfakta hızlı temizlik yapmanın 5 sırrı:

1. Saat yönünde temizleyin: Mutfakta temizliğe ocaktan başlayın ve mutfağınızda saat yönünde hareket edin.

2. Yukarıdan aşağıya temizleyin: Yemek pişirdiğiniz yüzeyleri temizlemeden önce aspiratörü ve bacasını temizleyin. Sonra yerleri süpürmeden önce tezgahı, masanın üstünü, sandalyelerin üstünü silip temizleyin.

3. Islak temizlikten önce kuruyla temizleyin: Spreyle silip temizlemeden önce mikrofiber bezle ya da el beziyle kırıntıları toplayın. Halınızı makineyle yıkamadan önce elektrik süpürgesiyle yerleri güzelce süpürün.

4. Hareketinizi en aza indirin: Sürekli ileri geri yürümekten kurtaracak bir temizleme tarzı geliştirin. Örneğin, başka bir odada dolabınıza gidecek parçaların hepsini bir tepsiye yerleştirin, hepsini birden taşıyın ve tekrar tekrar gidip gelmekten kurtulun.

5. Temizlik ürünlerinin işlerini yapmasına izin verin: Sprey temizleyicileri püskürtmeniz gereken tüm yüzeylere sıkın ve yağları çözmeleri için onlara zaman verin. Ocaktan başlayın ve mutfağın içinde dolaşın, tezgahın üstüne, dolaplara spreyleri püskürtün. Sonra ocaktan başlayarak aynı daire içinde püskürttüğünüz sırayla ilerleyin ve yüzeyleri silerek temizleyin.