Meteoroloji’den Yapılan Son Değerlendirme

Olaylar
Bu fotoğraflar zekanızı çok zorlayacak!Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde yağış beklenmemektedir, bu akşam saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz (Samsun, Amasya, Tokat, Ord...
EMOJİLE

Bu fotoğraflar zekanızı çok zorlayacak!Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde yağış beklenmemektedir, bu akşam saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz (Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin) ile Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Samsun, Trabzon, Ordu ve Giresun’da yağmur, Rize ve Hopa’da karla karışık yağmur, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olacak. Bu sabah saatlerinde Trakya ile iç ve doğu bölgelerde sis, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz’de 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kuzey ve kuzeydoğu, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

SİS,BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksamalar vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, mal ve can kaybı vs.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Göller yöresinde bu sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusu çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Yozgat ve Sivas çevreleri hafif kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı, bu sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimler ile zamanla Rize ve Hopa çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, kuzeyi çok bulutlu, bu gece saatlerinde Ardahan çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme