Merapi’de Ölü Sayısı 191 Oldu

Olaylar
Endonezya‘da yaklaşık 20 gün önce faaliyete geçen Merapi yanardağının püskürttüğü kızgın lav ve küllerden ölenlerin sayısının 191’e yükseldiği bildirildi.   Muhammed Anşori adlı yetki...
EMOJİLE

Endonezya‘da yaklaşık 20 gün önce faaliyete geçen Merapi yanardağının püskürttüğü kızgın lav ve küllerden ölenlerin sayısının 191’e yükseldiği bildirildi.
 

Muhammed Anşori adlı yetkili, daha önce açıklanan 153 rakamının Merapi’nin faaliyete geçmesiyle ortaya çıkan solunum sorunu, kalp krizi ve diğer hastalıklardan ölenleri kapsamadığını söyledi. Yanardağdaki patlamalar sebebiyle dün de havaya kül bulutları yükselirken, bazı uluslararası havayollarının da bölgeye uçuşlarını yine iptal ettiği belirtiliyor.

Yetkililer, başkent Cakarta’nın yüzlerce kilometre doğusunda yer alan Merapi yanardağında ölü sayısını en son 153 olarak açıklamıştı. Dünyanın en aktif volkanlarından biri olan Merapi, geçen yüzyılda da birkaç kez faaliyete geçmiş, bu patlamalarda 1400’den fazla kişi hayatını kaybetmişti. Merapi’deki en fazla can kaybının meydana geldiği gün, ikinci bir büyük patlamayla 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği cuma günü olmuştu. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme