Memur-Sen’den 3600 ek gösterge açıklaması

Olaylar
Memur-Sen Konfederasyonu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın 3600 ek gösterge konusunda yaptığı açıklamalar ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Sayın İbrahim Kalın’ın yaptığı...
EMOJİLE

Memur-Sen Konfederasyonu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın 3600 ek gösterge konusunda yaptığı açıklamalar ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Sayın İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamayı, olumlu bulmakla birlikte 3600 ek gösterge konusunda sadece 4 farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının ivedilikle yapılmasının gerekliliğini bir kez daha hatırlatmayı uygun görüyoruz” denildi.

ORANLARDA ADALET GÖZETİLMELİ

Açıklamadan dikkat çeken ara başlıklar ise şöyle: “3600 ek göstergenin bütünü ve kapsamında yer alacakları konusunda yasal düzenlemenin, teklif sahibi olmamız ve yetkili konfederasyon olmamız hasebiyle, konfederasyonumuzla görüşülmesi ve daha sonra ek göstergede yeni bir düzenlemeye ihtiyaç kalmayacak şekilde; kapsam, unvan, hizmet sınıfları, ek gösterge oranları ve adalet boyutuyla sorun oluşturmayacak ve eksiklik ihtiva etmeyecek biçimde yapılması gerekiyor.

SÖZÜN YERİNE GETİRİLMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ

1 milyonu aşkın üyesiyle kamu görevlilerinin temsilcisi konumunda bulunan bir emek hareketi olarak, kamu görevlilerini rahatlatacak, kamudaki, dolayısıyla ülkedeki çalışma hayatına olumlu bir etkide bulunacak ve çalışma hayatında barışı sağlayarak daha verimli bir çalışma ortamına vesile olacak bu çalışmanın ivedilikle yapılması gerekiyor. Devletin en yüksek makamından kamu görevlilerine verilen sözün bir an önce yerine getirilmesini temenni ediyoruz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme