Kimse Yok mu Derneği’ne madalya

Olaylar
Dernekten yapılan açıklamada, düzenlenen törende derneğin Somali temsilcisi Orhan Erdoğan’ın ödülü, Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed’in elinden aldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Ahmed,...
EMOJİLE

Dernekten yapılan açıklamada, düzenlenen törende derneğin Somali temsilcisi Orhan Erdoğan’ın ödülü, Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed’in elinden aldığı belirtildi.
Cumhurbaşkanı Ahmed, kabulde yaptığı konuşmada, ülkenin içinde bulunduğu duruma değinerek, şunları kaydetti:

”Kimse Yok mu Derneği, Somali’ye doğru zamanda gelen ve en çok önem verdiğimiz kuruluşlardan biri. Buraya geldiklerinde Somali’de zor bir durum vardı. Buna direndiler, defalarca zor şartlara karşı koydular ve başarılı oldular. Somali ziyaretiniz bize ve derneğe cesaret verdi. Burada açılan Türk büyükelçiliği bize güven veriyor. Bu, artık kötü günlerin geride kaldığı anlamına geliyor.”
Açıklamada görüşlerine yer verilen Orhan Erdoğan da Somali’nin ilk kez bir sivil toplum kuruluşuna üstün hizmet madalyası verdiğini belirterek, ”Ödülü, derneğe gönül veren bütün Türk halkı adına alıyorum. Somali’de çalışmalarımız hızla devam edecek” ifadelerini kullandı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme