Karton Bardak Kullanım Alanları Ve Avantajları

Olaylar
  Gündelik şekilde çok yoğun olarak içecek tüketimi gerçekleştirilen işletmelerde veya organizasyonlarda kullan at mutfak eşyaları ve servis ürünleri daha fazla tercih edilmektedir. Örnek olarak ...
EMOJİLE

 

Gündelik şekilde çok yoğun olarak içecek tüketimi gerçekleştirilen işletmelerde veya organizasyonlarda kullan at mutfak eşyaları ve servis ürünleri daha fazla tercih edilmektedir. Örnek olarak piknik, ziyafet, parti, misafir ikramları veya yolculuk gibi birçok farklı noktada karton bardak en çok kullanılan servis ürünlerinden birisidir. Zira bu ürün birçok farklı içeceğin rahatlıkla tüketilmesini ve farklı boyutlar ile yeterli kullanım oluşturulmasını sağlamaktadır.

Karton Bardakların Temel Özellikleri Nelerdir?

Kağıt malzeme yani selülozik ham madde ile üretilen bu bardaklar, temel olarak dayanıklılık ve sağlamlık özelliğine sahiptir. Yani içerisinde tüketilen içeceğin soğuk, sıcak ve asidik olmasına göre tepkime oluşturmayan, dayanıklılık sağlayan ve rahat kullanım oluşturan ürünlerdir. Bu bardaklar sayesinde isterseniz çok sıcak yani kaynar bir çay isterseniz tamamen buzlu bir meşrubat tüketimi gerçekleştirebilirsiniz.

Fiziki özellikleri incelendiğinde bu bardaklarda boy seçimleri açısından “OZ” adı verilen bir ayrıntı yer almaktadır. OZ olarak adlandırılan kavram, bir ölçü birimi olmak ile birlikte mililitre karşılığı ile ifade edilmektedir. Genellikle sıvı ürünler için ölçü birimi olarak litre kullanılır ve 1 OZ birim ise 29,57 mililitre gibi bir değer oluşturur. Yani bu açıdan kağıt bardaklarda ölçü birimleri de 4-7-8-12-14-16 OZ olacak şekilde belirlenir.

Karton Bardak Kullanım Alanları Nelerdir?

Pratik bir kullanım alanına sahip olan bu bardaklar genellikle cam bardak ihtiyacı duyulan alanlarda alternatif olarak kullanılabilir. Aslında bir sınırlama uygulanması mümkün olmamak ile birlikte evlerde, kamu sektöründe veya özel sektörde özgür bir şekilde kullanım gerçekleştirilebilir. Ancak günümüzde daha çok kullan at ihtiyaç duyulan noktalarda yani ofis, büro, sağlık kuruluşları, okullar, bankalar, mağazalar, alışveriş merkezleri, kafeteryalar veya seyyar işletmeler tarafından bu bardaklar tercih edilmektedir.

Özel bir kaplama ile birlikte el yakmayacak ve ısıyı geçirmeyecek dayanıklı kullanımı oluşturan bu bardaklar, çevre dostu yapısı ile birlikte özellikle açık alanda kullanım için uygundur. Düğün, nişan, sünnet, parti, organizasyon, kutlama ve piknik gibi tüm etkinliklerde tek seferlik kullanımlar gerçekleştirdikten sonra bu bardaklar ayrı bir noktada toplanarak kolaylıkla geri dönüşüme ulaştırılabilir.

Karton Bardak Avantajları Nelerdir?

Selülozik malzeme ile üretilmiş olduğu için kağıt bardaklar içeceklerin herhangi bir çeşidi için uygunluk oluşturmaktadır. Örneğin, bir ofiste sadece gündelik su tüketimi için su sebilleri ve mutfaklarda kullanım sağlanabilir. Çay ve kahve makinelerinde ısıya dayanıklı şekilde kullanım avantajı yer almaktadır. Gündelik hayatta soda, gazoz, buzlu içecekler veya süt gibi tüm içecekler için uygun bir kullanım avantajı oluşturmaktadır.

Önemli bir avantaj olarak bu bardaklarda kurumsal olarak veya sadece desen amaçlı baskı yapılması avantajı yer almaktadır. Örneğin, bir organizasyon firması verdiği organizasyon hizmetleri için kendi kurumsal ürünlerini oluşturmak açısından baskılı bardak kullanmayı tercih edebilir. Dış kısmında istenilen renkler, görseller ve yazı karakterleri ile bardaklarda baskı yapılması mümkündür.

Kağıt bardaklar kullanım ve servis türüne göre kapaklı olabilir, baskılı olabilir veya çift katlı üretim ile kullanıma sunulabilir. Bu noktada bardak üreticileri tarafından sunulan imkanlardan yararlanarak ihtiyacınızı karşılayacak avantajları kolaylıkla ortaya çıkaracak kağıt bardaklar talep etmeniz mümkündür.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi