Karayılan’ın şok telsiz konuşmaları

Olaylar
Karayılan’ın, kırsalda görev yapan teröristlere yönelik, “Amacımız düşman masaya otursun değil, bizim düşmanın sistemini felç etmemiz lazım” dediği belirlendi.İstihbarat birimlerinin...
EMOJİLE

Karayılan’ın, kırsalda görev yapan teröristlere yönelik, “Amacımız düşman masaya otursun değil, bizim düşmanın sistemini felç etmemiz lazım” dediği belirlendi.İstihbarat birimlerinin geçtiğimiz Mayıs ayı içinde tam 400 sayfa telsiz konuşması yaptığını belirlediği PKK lideri Karayılan’ın, kırsalda faaliyet gösteren teröristlere sansasyonel eylemler yapılması konusunda sürekli uyarıda bulunduğu belirlendi. Teröristleri sık sık Dağlıca, Silvan benzeri eylemler yapması konusunda uyaran Karayılan, talimatlarını şöyle veriyor:

Tarih: 18 Mayıs 2012 
Saat: 12:24
Merkezde bulunan PKK’lı telsiz operatörü kırsalda faaliyet gösteren gurupları uyararak Karayılan’ın konuşma yapacağı yönünde uyarıda bulunuyor. Karayılan bir süre sonra konuşmaya giriyor.

Karayılan: Gerilla askerdir gerillanın gidip askeri meseleler üzerinde durması lazım düşmanı takip edip tespit edip zayıflığını yakaladığında vurması lazım. Görevi budur. Yani onun dışında böyle avare avare gezmek değil ya da köylülerle konuşması değil. Gerillanın görevi öldürmektir.

Tarih: 18 Mayıs 2012
Saat: 12:50

Karayılan: Gerillanın görevi bellidir. Kısacası dönem eski dönem değil. Üçüncü dönem sonra erdi her ay bir bölge eylem yapıyor, “işte biz savaştık” diyorlar. Böyle olmaz biz oraya gidince böyle üçüncü dönem gibi düşmanın sistemini zorlayalım da düşman masaya otursun bu değil. Bizim düşmanın sistemini felç etmemiz lazım, düşmanın hareket etmemesi lazım. Böyle bir gerillaya ihtiyac var. Böyle bir gerillanın da gizli olması lazım, böyle bir gerillanın denetim altında olmaması lazım görev budur. Bu görev vardır hepiniz de dinliyorsunuz resmi diyorum ben, bu sizin görevinizdir. Ne lazımsa size, kazma mı lazım? Kürek mi lazım, TNT mi lazım arkadaş her ne lazımsa temin etmeniz gerekiyor. Teknik mi lazım temin etmeniz gerekiyor yoksa isteyin karargahtan isteyin yukarıdan isteyin. Herşeyi isteyin yeter ki eylemler için hazırlanın.

İKİ ASKERİ ŞEHİT ETTİLER TELSİZDE KONUŞTULAR

Aynı güne ait farklı bir telsiz görüşmesin de ise Karayılan’a eylem bilgisi veren bir PKK’lı terörist, askerlere roketle saldırdıklarını ve iki askerin şehit edildiğini şöyle söylüyor:

18 Mayıs 2012 Saat: 08:32

Karayılan: Bu eylem üzerine bir şey biliyor musunuz?
PKK’lı: Bu eylem için dört roket Rubarok’da isabet aldı iki ölü vardır biri astsubay biri de uzman çavuştur üç ya da dört yaralı vardır.
Karayılan: Tamam başka bir şey var mı?
PKK’lı: Yok arkadaş biz de dinliyoruz
Karayılan: Roket ile mi arkadaşlar vurdu yani?
PKK’lı: Doğrudur havan ile
Karayılan: Tamam iyidir.

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme