Karayılan’ın bulunduğu kamp vuruldu

Olaylar
Eşzamanlı bombalamanın PKK’nın elebaşları Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da bulunduğu Kandil Dağı ve çevresindeki 4 ayrı kampa yönelik yapıldığı belirtildi. Operasyonda öz...
EMOJİLE

Eşzamanlı bombalamanın PKK’nın elebaşları Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da bulunduğu Kandil Dağı ve çevresindeki 4 ayrı kampa yönelik yapıldığı belirtildi.

Operasyonda özellikle Kandil ve Zap bölgelerinde 4 ayrı kampın vurulduğu ve uçaksavar bataryalarının hedef alındığı belirtildi.

Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden kalkan F-16’lar, terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarına bomba yağdırdı. Diyarbakır’daki 8’inci Ana Jet Üssü’nden belirli aralıklarla kalkan 12’den fazla F-16 savaş uçağı Kuzey Irak’a yönelik başlatılan hava operasyonuna katıldı. Operasyonun alınan anlık istihbarat bilgilerine dayandırılarak yapıldığı belirtildi. Askeri kaynaklar, Kandil Dağı ve çevresindeki PKK’nın üst düzey yöneticilerinin bulunduğu 4 ayrı kampın vurulduğunu doğruladı. Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre ilk operasyon saat 13.00 sıralarında başlatıldı. Daha sonra saat 18.00 sıralarında ikinci operasyon için 6 F-16 savaş uçağı havalandı. Jetler, terör örgütünün Kuzey Irak’ta bulunan Kandil, Zap, Hakurk, Metina, Haftanin, Hinera ve Sideka bölgelerindeki kampların eş zamanlı olarak bombaladı.

ÖNCE UÇAKSAVAR BATARYALARI VURULDU

Hava operasyonuna 12’den fazla jet katıldığı belirtilirken, önce PKK’nın en büyük kampı olan Kandil ve Zap’taki uçaksavar bataryaları hedef alınarak etkisiz hale getirildi. Bu arada eşzamanlı bombalamanın PKK’nın elebaşları Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın da bulunduğu Kandil Dağı ve çevresindeki 4 ayrı kampa yönelik yapıldığı belirtildi. İlk operasyonda hedef alınan Kandil ve Zap bölgesinde, teröristlerin barındığı ana karargahların yoğun bombardıman altına alındığı belirtildi.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme