Kandil’e bomba yağdı

Olaylar
Şeyhmus Çakan’ın haberi   Bombalama sırasında örgütün lojistik depolarının tamamen imha edildiği bildirildi. Örgütün kayıpları konusunda ise bilgi edinilemedi. İnsan Hava Araçları tarafında...
EMOJİLE

Şeyhmus Çakan’ın haberi
 
Bombalama sırasında örgütün lojistik depolarının tamamen imha edildiği bildirildi. Örgütün kayıpları konusunda ise bilgi edinilemedi.

İnsan Hava Araçları tarafından Kuzey Irak’taki PKK’nın askeri ve siyasi üssü konumunda  bulunan Kandil’e yaşanan hareketliliğin tespit edilmesinin ardından harekat merkezi F-16 savaş uçaklarının havalanması için düğmeye bastı. Gece yarısı yapılan hava operasyonunda örgütün lojistik depoları ile silah ve mühimmatlarının büyük bir bölümünün imha edildiği haberleri alındı. Yaklaşık bir saat kadar süren hava harekatı sonrası uçakların üssülerine tekrar geri döndüğü belirtildi.

KANDİL’DE YÖNETİCİLER İÇİN ÖZEL SIĞINAK

Hakkari’de teslim olan bir örgüt mensubu Kandil alanında bulunan örgüt yöneticilerinin isimleri de verdi: “Murat Karayılan ve Cemil Bayık Kandil bölgesinde kalır. Duran Kalkan’da zaman zaman bul bölgede kalır ama bu yöneticiler için güvenlik nedeniyle özel olarak sığınak yapılır. Bu sığınağı en fazla 5 kişilik örgüt mensupları ve korumalığını yapan kişiler bilir. Duran Kalkan yer değiştirerek Zap ve Kandil alanında kalır ve yaz aylarında Zap, Hakurk ve Avaşin bölgelerini gezer. Buradaki düzenlemeleri yapar” dedi.

Star
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme