İşte Yeni Hava Tahminleri

Olaylar
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek. Akşam saatlerinden sonra 10 ilde yağmur bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son v...
EMOJİLE

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek. Akşam saatlerinden sonra 10 ilde yağmur bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre; akşam saatlerinden sonra Marmara’nın doğusu (İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) ile Zonguldak, Bartın, Sinop ve Samsun çevreleri hafif yağmurlu, diğer yerler parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Türkiye’nin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

Rüzgar kuzey ve doğu, güneybatı bölgelerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BUZLANMA, DON OLAYI VE SİS UYARISI

Doğu Anadolu’nun doğusu ile sabah ve gece saatlerinde Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ayrıca, sabah ve gece saatlerinde Marmara ile Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Anadolu Yakası hafif yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.(12)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.(5)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu.(15)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu.(17)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu.(11)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. İl genelinde yer yer sis ile birlikte kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.(-4)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.(8)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik hafif yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve Sinop çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Samsun çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Saatlerinde yer yer sis ile birlikte kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme