İşte Türk futbolunun özlediği tablo

Olaylar
Fenerbahçe’nin Bursaspor’u 4-0 yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nı havaya kaldırdığı maçın ardından yaşanan centilmenlik görüntüleri, futbol kamuoyunun takdirini kazandı. Ankara 19 Mayı...
EMOJİLE

Fenerbahçe’nin Bursaspor’u 4-0 yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nı havaya kaldırdığı maçın ardından yaşanan centilmenlik görüntüleri, futbol kamuoyunun takdirini kazandı.

Ankara 19 Mayıs Stadı’ndaki finalden sonra iki takım taraftarı, futbolcusu ve teknik heyetinin birbirlerini karşılıklı alkışlaması son dönemde unutulan fair-play’e yeniden şahit olmamızı sağladı. Aynı zamanda AK Parti Bursa Milletvekili olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, önceki akşamki zorlu karşılaşmada her iki takım taraftarının da müthiş olduğunu söyledi.

İki ekibin de kupayı alma isteğinin, güzel bir futbol gecesine zemin hazırladığına dikkati çeken Arınç, "Bir tarafta Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisi Fenerbahçe, diğer yanda Bursa’nın gözbebeği Bursaspor vardı. 29 yıl sonra kupayı evine götüren Fenerbahçe’yi güzel oyunu ve kupayı almasından dolayı kutluyorum. Başta oyuncular olmak üzere tüm Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun." dedi. Bursaspor tribünlerinin kupa verilirken Sarı-Lacivertlileri alkışladığını hatırlatan Arınç, "Bu, uzun zamandır statlarda görmeye hasret kaldığımız türden bir centilmenlik örneğiydi. Umarım, bütün maçlarımız sporun ruhuna uygun bir şekilde huzur içerisinde yapılır." ifadelerini kullandı. Bursasporlu birçok futbolsever ise kupayı kaybetmelerine rağmen takımlarının başarısını kutladı. Cadde ve sokaklara çıkarak trafik akışını yavaşlatanlar, timsah yürüyüşü yapıp halay çekti.

Özlenen dostluk tablosunun işareti müsabakadan önceki basın toplantılarında verilmişti. 90 dakikaya gölge düşmemesi ve güzelliklerle dolu bir maç olması temennisinde bulunan Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, "Maçın barış ve huzur içinde geçmesini diliyorum. Maçı izleyecekler güzelliğine yakışır şekilde davranacaklardır." şeklinde konuşmuştu. Bursaspor’un kaptanı Ömer Erdoğan ise şunları kaydetmişti: "Umarım fair-play çerçevesinde bir maç izlettiririz." İki takımın teknik direktörlerinin mesajları da önemliydi. Yeşil-Beyazlıların hocası Ertuğrul Sağlam, "Mutluluğumuzu rakibi incitmeden, rencide etmeden yaşayacağız. Karşımızda kaybedenin olduğunu da unutmayacağız." derken, Fenerbahçe’nin çalıştırıcısı Aykut Kocaman, "Kalp kalbe karşıymış derler. Ben de Ertuğrul hocamla aynı duygulara sahip olduğumun bilinmesini isterim." açıklamasını yapmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme