İstanbul’daki Okullara Ahlak Uyarısı!

Olaylar
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, ilk ve orta dereceli okullarda 17 Haziran 2011 Cuma günü başlayacak olan yaz tatili öncesi mezuniyet baloları konusunda uyarıda bulundu. Beş yıl önc...
EMOJİLE

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, ilk ve orta dereceli okullarda 17 Haziran 2011 Cuma günü başlayacak olan yaz tatili öncesi mezuniyet baloları konusunda uyarıda bulundu. Beş yıl önce yayımlanan 2005/85 nolu “Öğretmen ve Öğrenci Kıyafetleri” konulu genelgeyi hatırlatan Yıldız, mezuniyet balolarının "toplumun ahlak anlayışına, gelenek ve göreneklere uygun" olmasını istedi.

Muammer Yıldız’ın 23 Mayıs 2011 tarihinde tüm okullara gönderdiği "Okul Öğrenci Güvenliği ve Yıl Sonu Faaliyetleri" konulu uyarı yazısında şu noktalara dikkat çekildi:

LÜKSTEN KAÇININ: Mezuniyet balosu yaparken aşırı lüks harcamalardan kaçının.

OKUL BAHÇESİ: Törenler, 5 yıldızlı oteller gibi lüks mekanlar yerine okul bahçelerinde yapılmalı.

VELİLERİN İZNİ: Anne-babalardan mutlaka izin alın; velileri maddi yönden sıkıntıya sokmayın.

MÜDÜR DENETİMİ: Tüm mezuniyet faaliyetleri okul müdürlerinin bilgi, denetim, gözetim ve sorumluluğunda yürütülmeli.

TOPLUMSAL AHLAK: Mezuniyet törenleri, toplumumuzun ahlak anlayışına, gelenek ve göreneklerine uygun olmalı.

Giriş çıkışlarda kimlik kontrolü

Öğrencilerin yıl sonu faaliyetleri için okula toplu giriş çıkışları için nöbetçi öğretmenlerden titizlik göstermesini isteyen Muammer Yıldız, "Okul dışından öğrencilerimizi rahatsız eden her türlü olumsuz davranış karşısında gerekirse emniyet birimlerine haber verin" dedi. Yıldız, nöbetçi öğrencilerin de kapı güvenliği için okula yabancı girişçıkışlarında duyarlı olmalarını istedi.

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme