Havalar Nasıl Olacak?

Olaylar
Yapılan son değerlendirmelere göre: İstanbul, Bursa, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulut...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre: İstanbul, Bursa, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Bayburt çevrelerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Bursa, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer hafif sis görülecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer hafif sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme