Haluk Koç’tan IŞİD özrü

Olaylar
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’un IŞİD ile bağlantısının olduğunun kanıtı gibi gösterdiği fotoğrafla ilgili özür diledi...
EMOJİLE

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’un IŞİD ile bağlantısının olduğunun kanıtı gibi gösterdiği fotoğrafla ilgili özür diledi.

İddiasının haksızlık olduğunu kabul eden Koç, “İstanbul’daki esnaf arkadaşlardan geç de olsa özür diliyorum” dedi. Koç, Bilal Erdoğan’dan ise özür dilemedi.

Dünya Bülteni’nin Beyaz Gazete kaynaklı haberine göre; iddiasının haksızlık olduğunu kabul eden Koç, “Daha sonrasında yalanlandığını öğrendiğim bu haberi, özensiz bir şekilde kullanmış oldum. Aradan epey zaman geçtikten sonra bazı basın kuruluşlarında konunun tekrar gündeme getirilmesi üzerine, ifade ettiğim hususlarda haksızlık yaptığım anlaşıldığından İstanbul’daki esnaf arkadaşlardan geç de olsa özür diliyorum” dedi.

Koç geçtiğimiz yılın Haziran ayında, danışmanları tarafından kendisine sosyal medyada yayınlanan bazı fotoğraflar getirildiğini, bunun üzerine ayrıntılı bir inceleme yapma fırsatı olmadan söz konusu fotoğrafları o günkü basın toplantısında bir cümle ile ifade ettiğini belirtti.