Habertürk’ü kandırdı ama ÖSYM yutmadı!

Olaylar
MF-3 puanıyla Türkiye 652’incisi olduğunu iddia eden Edip Şişman’ın yaptığı dört tercihin hiçbirine yerleştirilemediği haberinin arkasından bir skandal çıktı. Sahte belgeyle tercih yapan Ş...
EMOJİLE

MF-3 puanıyla Türkiye 652’incisi olduğunu iddia eden Edip Şişman’ın yaptığı dört tercihin hiçbirine yerleştirilemediği haberinin arkasından bir skandal çıktı. Sahte belgeyle tercih yapan Şişman’ın mumu ÖSYM’deki gerçek belgeyle sönerken, dershanesinin Şişman için "başarı pankartı" hazırlattığı da öğrenildi.

Adana’da yaşayan Edip Şişman isimli genç, LYS’de MF-3 türünde Türkiye 652’incisi olduğunu ve yaptığı dört tercihin hiç biçbirine yerleştirilmediğini iddia ederek medyaya haber oldu.

"ÖSYM skandalı" olarak saygın internet sitelerinin manşetinde yer alan bu haberin aslında ÖSYM’yi kandırmaya çalışan üniversite adayının imza attığı bir medya skandalı olduğu ortaya çıktı.

Habertürk’ten Neşet Karadağ’ın "ÖSYS yerleştirmede skandal" haberine konu olan ve "Türkiye 652’incisi" olduğunu iddia eden Edip Şişman gerçek sınav belgelerini bilgisayar ortamında değiştirdiği ve LYS’de, 73 doğru 97 yanlış soru yaptğı ve Türkiye "113 bin 987’cisi" olduğu ortaya çıktı. MF3’ten 532,63577 puan aldığını da iddia eden Şişman’ın gerçek sınav belgesindeki puanı ise 264,37317. Şişman’ın sahte sınav sonuç belgesiyle gittiği dershanayi de kandırdığı ve dershanin "Edip Şişman Türkiye 652’cisi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi" yazılı pankart hazırtlattığı da ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 

HaberTürk, Edip Şişman’ın sahte belgesinden yola çıkarak yaptğı haberde son günlerin
modası olan ÖSYM’ye çakma furyasına da eşlik etmiş oldu… Habertürk’ün haberine; Akşam
ve Bugün gazetelerinin internet sayfaları da yer verdi.

YANLIŞLIĞIN DÜZELTİLMESİNİ İSTEYECEK (!)

Konuyla ilgili Habertürk’e bir de demeç veren Edip Şişman, yazdığı 4 tıp fakültesi tercihine de yerleştirilemediğini belirterek, "Sonuca baktığımda ‘yerleşemediniz’ yazısını görünce nutkum tutuldu. Dondum kaldım, bir yanlışlık olmalı. Bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum" dedi.

"ARKADAŞLARIM BENİMLE DALGA GEÇECEK"

En büyük idealinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yerleşmek olduğunu ve yerleştirilmediniz sonucuyle hüsrana uğradığını belirten Şişman "arkadaşlarım ve Türkiye benimle dalga geçecek diyerek" şunları kaydetti: "Ben kesinlikle Cerrahpaşa’yı kazandığımı sanıyordum. Sonuca baktığımda ‘yerleşemediniz’ yazısı bana şok etkisi yarattı. ‘Yanlışlıktır’ diye defalarca girdim, yine aynı ‘yerleşemediniz’ yazısı. Dondum, nutkum tutuldu. Herkes hayret içinde kaldı. Ben ÖSYM’nin bir yanlışlık yaptığını sanıyorum. Bu bir skandal. Artık, arkadaşlarım ve Türkiye benimle ‘652’inci boşta kaldı’ diye dalga geçecek. Bu yanlışlığın bir an önce düzeltilmesini istiyorum"

DERSHANESİNİ DE DOLANDIRMIŞ

Öte yandan Şişman’ın sınava hazırlandığı Doruk Dershanesi’nin kurucu müdürü Ziya Dal’ı da kandırdığı ortaya çıktı. Şişman’ın değiştirdiği sahte belge üzerine açıklama yapan Dal, öğrencilerinin aldığı puan ve sıralama ile kesinlikle ilk tercihi olan Cerrahpaşa Tıp’a yerleştirilmesi gerekirken açıkta kalmasını skandal olarak yorumladı.

PANKART HAZIRLATMIŞLAR!

"Edip Şişman Türkiye 652’cisi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi" diye pankartı bile hazırlattıklarını da belirten Dal, "Bu sıralama ile öğrencimiz Türkiye’deki en iyi tıp fakültelerine girmesi gerekir. Son tercihi 5 bininci sıradaki öğrencilerin girdiği Çukurova Tıp Fakültesi’ne bile yerleşememesi düşündürücü. Acaba, kaç öğrenci Edip gibi mağdur edilmiştir? Çok düşündürücü bir yanlışlık olduğunu sanıyorum. Bir an önce yanlışlığın düzeltilmesi gerekir. Komedi" dedi.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme