Görgü Tanıkları Saldırıyı Anlattı

Olaylar
Gaziantep’te 8 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında olay yerinde dehşeti yaşayanlar anlattı. İki saniye ile ölümden kurtuldum Şoför Ali Caddesi’nde bombalı saldırının düzenlendiğ...
EMOJİLE

Gaziantep’te 8 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında olay yerinde dehşeti yaşayanlar anlattı.
İki saniye ile ölümden kurtuldum

Şoför Ali Caddesi’nde bombalı saldırının düzenlendiği yere yakın bir binanın 1. katında oturan Sait Gökdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamadan kısa bir süre önce evinin balkonunda yemek yediğini söyledi.

”Evimin balkonunda yemek yedikten sonra içeri girdim. Bu sırada otobüsler geçer geçmez, patlama meydana geldi. İki saniye ile ölümden kurtuldum” diyen Gökdemir, patlamanın çok şiddetli olduğunu vurguladı.
 

Patlamanın şiddetiyle ”alevin binaların boyuna çıktığını” ifade eden Gökdemir, evlerinde kimsenin yaralanmadığını ancak evinin bulunduğu binada hasar olduğunu kaydetti.
Siyah Plakasız Arabadan Şüphelendik

Patlamanın meydana geldiği Karşıyaka’daki karakolun yanında bir internet kafede çalışan 19 yaşındaki Mehmet Derici de hastanede tedavisinin ardından taburcu edildi.
 

Patlama anını gördüğünü belirten Derici, otobüs durağına yanaşan siyah, plakasız bir arabadan şüphelendiklerini ifade ederek, şunları anlattı: ”Patlama gözümün önünde oldu. Ben dışarda kapının önündeydim. Otobüs durağına siyah bir araba geldi. Bir iki tane otobüs geldi geçti, siyah araba yerinden kıpırdamadı. Hatta biz ‘bayram üstü burada park edilir mi?’ dedik.
Gitmeyince, ustamla şüphelenmeye başladık. Öyle demeye kalmadı, bir tane kalabalık halk otobüsü geldi. Otobüsün kapısı açılır açılmaz patlama meydana geldi. Arka taraftakiler kaçtı, ön taraftakilerin hepsi öldü.”
 

Mobilyacının Önüne Kadar Fırladım
Saldırıyı bizzat yaşayan Enes Torunoğlu, "Ben vakfın önünde otobüs bekliyordum. Patlayan otobüse binip Karataş’a gidecektim. Otobüsü durdurmak için önüne geçtim. Patlama anında otobüsün verdiği basınç beni mobilyacının önüne kadar fırlattı. Yanımda bulunan arkadaşlar ciddi hasar gördü. Şu an ağır yaralılar. Benim de birkaç yerim yaralandı. Ama olayın etkisiyle acıları hissetmedim. Arkadaşımı kucaklayıp hastaneye götürdüm. Vücuduna bombanın içindeki çiviler girmiş" şeklinde konuştu.
 

Olaydan Sonra Şok Şlduk
Başba bir görgü tanığı da "Acayip bir şekilde patlama oldu. Olay sırasında evdeydik. Patlamayı gördüğümüz anda polis karakoluna saldırı düzenlendi dedik. Hemen olay yerine koştuk. Artık bu PKK olayını bitirsinler. Burası savaş alanı gibi olmuştu. Otobüsler yandı. Otobüsün içinde insanlar vardı. Olaydan sonra şok olduk. Şoktan bir şey yapamadık. Antepte ilk defa böyle bir olay yaşanıyor. Arabalar otobüsler yanıyordu olay yerinde. Millet bir tarafa kaçıştı." diye konuştu.
Bir diğer görgü tanığı ise, "Ben olayı görmedim ama büyük bir toz dumanını gördüm az önce. İlk önce ne olduğunu çözemedim. Olay yerine geldiğimde yaralılar taşınıyordu. " dedi.

TRT Haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme