Genç Siyasilerin Gözünde “ERBAKAN”

Olaylar
Haber: Arzu Erdoğral 54. Hükümetin Başbakanı Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan tedavi gördüğü Ankara’daki Güven Hastanesi’nde dün 11.40’da vefat etti. 1926 yıl...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

54. Hükümetin Başbakanı Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan tedavi gördüğü Ankara’daki Güven Hastanesi’nde dün 11.40’da vefat etti. 1926 yılında dünyaya gelen Erbakan, 85 yaşındaydı. 28 Şubat sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan Erbakan’ın sevenleri yine 28 Şubat’a rastlayan bir tarihte gözyaşlarına boğuldu. Ardından birçok kişi konuştu. Peki, genç siyasilerin gözünde rahmetli Erbakan nasıl bir liderdi?

ERBAKAN İÇİN GENÇLİK, TEŞKİLATIN GÖZBEBEĞİYDİ

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Atik Akdağ

Muhterem hocamız sadece bir hareket lideri, parti genel başkanı değildi. Bir aksiyon adamı ve kendi inandığı şekilde kendi davasına gönül vermiş her bir gencide bu tarzda yetiştirme gayreti içerisinde olan bir insandı. Elinden gelen tüm imkânları gençlere verirdi ve vaktinin en büyük kısmını da teşkilatlarda gençlere ayırırdı. Gençlik teşkilatlarını "gözbebeğimiz" diye ifade ederdi. Bir görüşme sıralaması olduğunda önceliği gençlik teşkilatlarına verirdi. Bu itibarla hem bize verdiği değer hem de emek açısından davamıza gönül vermiş gençlerimizin tarif edilemez şekilde kıymet verdiği, sevdiği muhterem lideriydi. Kayıplar belki onları kaybettiğimizde daha iyi anlaşılıyor ama bizler milli görüş davasına gönül vermiş gençler olarak hocamızın yaşadığı süreçte ortaya koyduğu fikirleri ve idealleri onun istediği noktaya taşımaya gayret edeceğiz. Günün birinde hocam sizin istediğiniz yeni bir dünyayı kurduk diyebileceğiz inşallah.

MESELEYE BAKIŞI HER AÇIDAN BAŞKA BİR GÜZELLİKTİ

Son 6-7 ay içerisinde günlük 2-3 saatimizi seçim çalışmaları v.s gibi konularla ilgili olarak muhterem hocamızla geçirdik. İş disiplini, meseleye bakışı her açıdan başka bir güzellikti. Bir gün çalışma ofisini ziyarete gittiğimde el yazısı ile hazırladığı afişleri gösterdi nasıl olmuş diye. En son hastanede kendisini ziyaret ettiğimizde çalışmalarımızla ilgili bilgi vermiştik. Tebessüm ederek çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum duanızı bekliyorum demişti, dualarımızla uğurladık, Peygamber Efendimize komşu olarak gitti inşallah…

ERBAKAN DAVA ADAMLIĞI KİMLİĞİ İLE DE ANILMALI

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk

Öncelikle hepimizin başı sağ olsun. Rahmetli Erbakan Türk siyasetinde farklı bir kimliğe sahipti. Biz onun aynı zamanda dava adamlığı kimliği ile de anılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü Milli Görüş Hareketinin kurucusu ve taşıyıcısı kendisi olmuştur. Böyle bir davayı bugüne kadar taşıyan ve ömrünün son anına kadar da bu düşüncenin içerisinde olan bir aktör olarak da Sayın Erbakan’ı rahmetle anıyoruz.  İnandığı dava uğruna da ciddi mağduriyetler yaşamış siyasi bir kimlikti. Bir insanın inandığı değerler uğruna böyle bir mücadele vermiş olması, engellere rağmen yolundan dönmemesi saygıyı gerektiren, saygının ötesinde de hayranlığı gerektiren bir davranıştır. Kendisini rahmetle anıyor başta ailesi olmak üzere milli görüş camiasına ve tüm millete başsağlığı diliyoruz.

TÜRK SİYASETİNDE BÜYÜK BİR DEVDİ

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir

Hiç kuşkusuz hoca Türk siyasetinde büyük bir devdi. Birçok insanın hocadan farklı farklı şeyler öğrendiğini düşünüyorum. Bir genç olarak kendisinden öğreneceğimiz ve bu en önemli özelliklerinden biriydi diyebileceğimiz çalışkanlığı ve azmiydi. Bunun ötesinde Türk siyasetinde mütedeyyin insanların bir kimlik edinmeleri için yaptığı mücadele ile kendisini anacağız. Ve muhafazakâr kesimin Türk siyasetinde bir çizgisinin oluşması, bu çizginin siyasi bir dile dönüşmesi anlamındaki katkılarını da hep yâd edeceğiz. Belki bizim akıllarımızda Sayın Erbakan’ı çağrıştıracak olan en önemli konulardan biride 28 Şubat! Bu tarihte hocayı kaybetmiş olmamızda ilginç bir tevafuktur. Beğeniriz ya da beğenmeyiz neresinde durarsak duralım yine hakkını teslim edeceğimiz bir şey var ki Türkiye’de siyaset yapan herkesin ortak olarak hoca diye isimlendirip hakkını teslim ettiği siyasi bir simgedir Erbakan… Saygın bir kişiliği olan ve mücadelesine herkesin saygı duyduğu bir isimdir. Türk siyasetinde böyle isimlerin çok fazla olmadığını düşünüyorum. Bu anlamda da Erbakan Hoca millete mal olmuş bir kişilik. Farklı siyasi duruşlarda olan herkesin nezaketini, tavrını takdir ettiği bir insan… Bu duruşuyla da biz gençlere çok ciddi bir katkı sağlamıştır.

SİYASİ ÜSLUPTAKİ MÜTEVAZILIĞI ÖN PLANA ÇIKMIŞ BİR İSİMDİ

CHP Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Barış Antik

Necmettin Erbakan Türkiye siyaset hayatının önemli isimlerinden ve renklerden biriydi. Gençlik siyaseti adına kitaplarda okuduğumuz bir aktördü. Bizlerde çok üzüldük ölümüne… Siyasi üsluptaki mütevazılıği geçmişten bu yana dikkatimi çeken bir siyasiydi. Şimdi siyasette bazen sokak ağzına dönen üslubu mütevazı bir şekilde dile getiriyordu. Sevenlerine başsağlığı diliyorum.

ERBAKAN’IN BÜYÜK BİR ZEKASI VARDI

BBP Gençlik Kolları Başkanı Derviş Akbaba

Siyasi hayatımızın en önemli isimlerinden biri olan eski Başbakanlarımızdan Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın hakkın rahmetine kavuştuğunu duyduğumuz andan itibaren büyük bir üzüntü hissettik. Ailesine ve Milli Görüş camiasına başsağlığı diliyoruz. Türkiye büyük bir siyaset ve bilim adamını kaybetmiştir. Sayın Erbakan’ın büyük bir zekâsı vardı. Bunu ülke yönetiminde de gösterdi. Çok kısa bir Başbakanlık sürecinde bile memura ve emekliye yaptığı zamla ve o dönemde ülkenin refah seviyesini yükseltmesi ile örnek bir liderdi. Arkasından söylenecek kötü bir söz yok. Türkiye’yi hep ileriye taşımak isteyen, son mesajında bile 85 yaşında çalışın diyen ve her gencin örnek alacağı bir isimdi. 

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme