Fonksiyonel Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Olaylar
Ev ortamında bakmak ile sorumlu olduğunuz hastalarınızın daha iyi bir bakım alıp, iyileşme sürecini hızlandırmak amacı ile fonksiyonel hasta yatakları üretilmiştir. Hastanızın ev ortamında bakımı için...
EMOJİLE

Ev ortamında bakmak ile sorumlu olduğunuz hastalarınızın daha iyi bir bakım alıp, iyileşme sürecini hızlandırmak amacı ile fonksiyonel hasta yatakları üretilmiştir. Hastanızın ev ortamında bakımı için gerek duyulan her detay düşünülmüş ve hasta yatakları portatif ürünler ile zenginleştirilmiştir. Hastanızın bakımını sağlarken kendi ruh ve beden sağlığınızı da korumuş olursunuz. Yatağa bağımlı bir hastayı bakmak stresli bir işlem olduğu gibi insan bedenini de yormaktadır. Günümüzde hastaların bakımını kolaylaştırmak amacı ile birçok ürün üretilmiş ve hastaların hizmetine sunulmuştur. Firmamız hastalarınıza daha iyi bakım sunmak için gerek duyabileceğiniz tüm ürünleri bir çatı altında birleştirmiş ve satın alabileceğiniz gibi kiralama hizmeti de vermekteyiz. Böylelikle kısa dönem kullanacağınız bir ürün ev ortamında yer kaplamamış olur.

Kişi Hasta Yatağına Neden İhtiyaç Duyar?

Ameliyat sonrası bakım, doğum sonrası bakım, bilinci kapalı hastanın ev ortamında bakımı, omurilik zedelenmesi sonra bakım, geçici ve kalıcı felç sonrası bakım ve tedavi, kalça ve ayak kırığı gibi hareket yeteneğini kısıtlayan durumlarda kişiler hastane ortamında verilen tedavi ve bakımın evde devamı için ev tipi hasta yatağına ihtiyaç duymaktadırlar. Kişinin bir başkasına var olan bağımlılığını azaltan ve kendini daha özgür hissetmesine yardımcı olan pozisyon veren hasta yatağı kullanımı hasta ve hastayı bakmak ile yükümlü olan kişi için birçok avantaja sahiptir. Hasta bakımının devamı ve daha kısa sürede iyileşmek için hasta yatağına ihtiyaç duymaktadır.

Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Hasta yatağı kişinin kendini rahat hissetmesine yardımcı olur. Hastanede sağlanan tedavinin ev ortamında da devamını sağlar. Hasta yatağına montajı sağlanan serum askılığı yardımı ile kişinin sıvı tedavisinin devamı sağlanır ve hastanın sıvı-elektrolit dengesi korunur. Aynı şekilde kullanılan özel havalı yatak yardımı ile cilt bütünlüğü korunur ve hastanın cildinde bası yarası açılımının oluşması önlenir. Hastaya tek başına bir kişi pozisyon vermekte zorlanır. Kumandalı hasta yatağı kullanımı ise hastaya pozisyon verilmesine yardımcı olur. Hastanın ve hastaya bakım veren bireyin var olan sağlığını korumasına yardımcı olur. Hastanın öz bakımının devamına yardımcı olan portatif küvet aracılığı ile hastanın saçları yıkanabileceği gibi dişleri de kolaylıkla fırçalanabilir. Aynı şekilde hasta yatağına eklenen portatif ayak tahtası aracılığı ile hastada ayak düşmesi oluşmasına engel olunur.

Hasta Yatağının Hasta Bakıcıya Sunduğu Kolaylıklar

Kapalı bir ev ortamında uzun süre bir hastanın bakımı ile uğraşmak hastaya bakım veren bireyin asosyal bir kişiliğe sahip olmasına neden olurken aynı şekilde fiziki sağlık sorunları da yaşamasına neden olur. Hastanıza tek başına fonksiyonel olmayan bir yatak içinde pozisyon vermeye çabalar iken  bel ağrısı, kas sıkışması, bel fıtığı gibi sağlık sorunları yaşama riskiniz çok yüksektir. Fonksiyonel hasta yatağı kumanda aracılığı ile hastanızın baş ve ayakucunun kaldırılıp, indirilmesine yardımcı olurken hastanızın çarşaflarınızı kolaylıkla değiştirmenize de yardımcı olur. Hastanıza vereceğiniz bakım süresini özellikleri ile kısaltan hasta yatağı kendinize zaman ayırmanız için size fırsat sunar.

Hasta Yatağı Kiralanmalı mıdır?

Hasta yatakları modellerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Hastanızın konforlu bir uyku uyuması ve hücre yenilenmesini desteklemek amacı ile en uygun hasta yatağı kullanmalı ve tedavisinin devamını sağlamalısınız. Hasta yatakları fiyatları yatağın var olan özellikleri ile de değişim göstermektedir. Hasta yatağı kullanıcısına konforlu bir uyku sunarken aynı şekilde kısa sürede iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Hastanın hücre yenilenmesini destekler iken bası yarası oluşumuna engel olmaktadır. Hastanızın bakımını kolaylaştıran hasta yatağı satın almak maddi bütçenizi sarsabilir.

Her hastanın hasta yatağı kullanması ve tedavisinin devamını sağlamak amacı ile firmamız hasta yatağı kiralama hizmeti vermektedir. Firmamız ile iletişim kurarak hastanıza en uygun hasta yatağını kiralayabilir ve ihtiyaç halinde bu süreyi uzatabilirsiniz. Hastanız bilinci kapalı bir hasta ise bası yarası oluşumunu önlemek amacı ile havalı yatak kullanmanız gerekir iken hastanızda kalça kırığı gibi hareket yeteneğini kısıtlayan bir sorun var ise pozisyon vermeye yardımcı kumandalı bir hasta karyolası kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Hasta yatağı kiralama hizmeti bütçenize dost olduğu gibi kullanım sonrası evinizde bir fazlalık konumuna düşmez. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme