Evden Yükselen Kötü Koku Polisi Alarma Geçirdi

Olaylar
Bir süredir boş olan evde birinin ölmüş ya da öldürülmüş olmasından kuşkulananlar, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine apartmana gelen polislerin çilingire açtırarak girdiği dairede, kokunun elektri...
EMOJİLE

Bir süredir boş olan evde birinin ölmüş ya da öldürülmüş olmasından kuşkulananlar, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine apartmana gelen polislerin çilingire açtırarak girdiği dairede, kokunun elektrik kesintisi nedeniyle buzdolabındaki etlerden geldiği anlaşılınca herkes rahat nefes aldı.

Polisi alarma geçiren olay, dün saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Özbal Apartmanı sakinleri, 155 polis ihbar hattını arayıp, son günlerde apartmanın 5’inci katından kötü kokular yükseldiğini söyledi. 70 yaşındaki Cuma Arıkan ile yakınlarının bir haftadır evde olmadığını söyleyen apartman sakinleri, kötü koku nedeniyle evde birisinin ölmüş ya da öldürülmüş olmasından endişelendiklerini ifade etti. İhbar üzerine harekete geçen polis, ilk olarak apartmana gitti. Yoğun kokuyu hisseden ve apartman sakinleri ile görüşen polis, ev sahibi müteahhit Cuma Arıkan’ın bir haftadır inşaat işleri için Adıyaman’da olduğunu, eşi ve çocuklarının ise 5 gün önce bir düğüne katılmak üzere Diyarbakır’a gittiklerini saptadı. Arıkan ailesinin fertlerine telefon ile ulaşamayan polis, mahalle muhtarının nezaretinde çilingir ile kapıyı açarak içeri girdi.

Elektriklerin kesik olduğu daireye giren polis, el fenerleri ile yaptığı incelemede herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı. Evin mutfağına girildiğinde ise elektrik kesintisinin ardından buzdolabında bulunan etlerin bozulduğu ve kokuya etlerin yol açtığı saptandı. Bu sırada, olayı haber alan Arıkan ailesinin bazı yakınları da heyecanla geldikleri evde, olumsuz bir durumun olmadığını öğrenince rahat nefes aldı. Apartman sakinlerini tedirgin eden kötü kokuya yol açan etler evden dışarı çıkarıldı.

Milliyet